تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای كاخ گلستان

تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای كاخ گلستان

به گزارش سفرگو رئیس كاخ جهانی گلستان همزمان با رونمایی از ۳۱ تصویر كمتر دیده شده از آلبوم خانه این كاخ جهانی، از تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی با هدف نمایش بخش هایی از گنجینه ی كاخ گلستان اطلاع داد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، همزمان با روز جهانی میراث دیداری و شنیداری، نمایشگاهی از تك تصاویر آلبوم خانه كاخ گلستان با نام «نظاره بر نادیده ها» در حوض خانه كاخ گلستان راه اندازی شد.
این عكس ها نمایشگاهی از تك عكس هایِ اصل آثار تصویری چاپ شده در زمان قاجار است كه تابحال در معرض نمایشِ عمومی قرار نگرفته اند.آفرین امامی - مدیر پایگاه میراث جهانی كاخ گلستان - كه از حدود یك ماه قبل به جای مسعود نصرتی در این سمت، منصوب شده است، هم در سخنانی درباره ی رویكرد و برنامه های پیشِ روی فرهنگی كاخ گلستان اظهار نمود: با عنایت به وجود آثار پرارزش تاریخی در مخازنِ نگهداری آلبوم خانه و كتابخانه نسخ خطی و سایر مخازن نگهداری اشیا و آثار در مجموعه كاخ گلستان، تقویم رویدادهای فرهنگی با برگزاری نمایشگاه های موضوعی و فصلی برای بخشی از گنجینه های كاخ گلستان تهیه و تدوین می شود.
او با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و برنامه ریزی های پیشِ رو برای معرفی هر چه بیشتر داشته ها و اندوخته های موجود این مجموعه كه تابحال در معرض دید مردم و علاقه مندان قرار نگرفته است، اضافه كرد: بر مبنای سیاست گذاری انجام شده با تمهیداتِ پیشِ رو، می خواهیم مردم را با نادیده ها و ناشناخته های كاخ گلستان آشناتر كرده و به جذابیت گردشگری این مجموعه اضافه نماییم.
وی هچمنین از تهیه و تدوین تفاهم نامه های فرهنگی با سایر ارگان های مرتبط و مشاركت اماكن تاریخی، سایر موزه ها و مراكز پژوهشی و حوزه های فرهنگی در آینده ای نزدیك و با هدف اجرایی كردن این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه دیپلماسی فرهنگی - بین المللی هم می خواهیم تا با نام فعالیت های مشترك، امكان برگزاری نمایشگاه هایی از این دست به صورت مستمرو با هدف شناساندن كاخ گلستان و آثار پرارزش موجودِ آن برگزار نماییم.
نمایشگاهِ «نظاره بر نادیده ها» از ۱۴ تا ۱۷ آبان در حوض خانه كاخ گلستان از ساعت ۹ تا ۱۶: ۳۰ پذیرای علاقه مندان و بازدیدكنندگان خواهد بود.


1398/08/17
17:06:20
5.0 / 5
1460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد