یادداشت

روش های كسب درآمد مسافران معرفی سایت های كاریابی در مسافرت

روش های كسب درآمد مسافران معرفی سایت های كاریابی در مسافرت

سفرگو: حامد الماسی، توریست و بك پكر ایرانی كه از این طریق به كشورهای مختلفی سفر كرده، در تازه ترین یادداشت خود به روش های كسب درآمد در مسافرت اشاره نموده است.خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ: حامد الماسی
پس از دقت در كاهش هزینه های سفر (این مطلب را از اینجا بخوانید) كار در مسافرت و داشتن درآمد حین سفر، عاملی مهم برای استمرار سفرهای غالبا طولانی و مدیریت كردن مخارج سفر است. به روش های متفاوت می توان در مسافرت درآمد داشت. اگر هنر یا حرفه ای دارید می توانید به انواع مختلف از آن برای درآمدزایی در مسافرت استفاده كنید.
نوازندگی خیابانی، انجام هنرها و صنایع دستی مانند كارهای ظریف با چوب و سنگ، انواع بافتنی مانند دستبند و سربند و دست ساخته هایی از این دست می تواند برای شما در مسافرت تولید درآمد داشته باشد. اتفاقا این كارهای درآمدزا، چندان به ابزار سنگین یا غیر قابل حمل نیاز ندارد و با داشتن یك مُقار برای كنده كاری های كوچك و چند سنباده و یك چاقوی كوچك می توانید از تكه های مختلف چوب كه سر راهتان فراوان است، كاردستی های جذابی بسازید.
بدانید كه بعنوان یك توریست شانس خوبی برای فروش محصولات خود دارید. اگر هم اجرای موسیقی خیابانی می كنید هم از این شانس برخوردار هستید كه حمایت شوید. چونكه معمولا مردم به هنرهایی اینچنین از سمت یك كوله گرد روی خوش نشان می دهند.
كسب و كارهای اینترنتی و كارهایی كه ازراه دور قابل كنترل هستند هم امروزه راه بسیار مناسبی برای درآمد در مسافرت محسوب می شود. یعنی اگر شغلی دارید كه می توانید با خود همراه كنید و در مسافرت هم درآمدی داشته باشید، خوش شانس هستید و وقت آن است كه برمبنای علاقه تان یعنی سفر، تغییری در سبك زندگی تان ایجاد كنید. اگر به كسب درآمد از اینترنت یا به اصطلاح نت ورك ماركتینگ هم آشنایی دارید، فرصت خوبی برای سفرهای نسبتا طولانی دارید.
علاوه بر اجرای موسیقی خیابانی، فروش محصولات و صنایع دستی و هنری و علاوه بر كنترل شركت یا كسب و كار ازراه دور، درآمد اینترنتی و همین طور لیدری محلی یا عمومی، ایده های دیگری هم وجود دارد. با استفاده از برخی سایت های كاریابی، كار در كافه، مزرعه، یا هر محل مرجع دیگری، می شود در مقصد مورد نظر، بطور موقت كار پیدا كرد.
تجربه نشان داده كه كار در هاستل هم یكی از كارهایی است كه بدون دریافت و پرداخت هزینه ای اجازه اقامت برای بعضی از دوستان را در همان هاستل فراهم نموده است. كارهایی چون مدیریت در بعضی ساعت ها، آشپزی و یا كار در بخش كافه ی هاستل.
چند وب سایت برای كوله گردها كه می توان از آنها كارهای مختلف داوطلبانه پیدا كرد، عبارتند از:
Hippohelp.com
workaway.info
caretaker-jobs.com
hosteltraveljobs.com
iapa.org
findacrew.net
freelancer.com
Helpx.net
wwoof.net
hosteljobs.net
در این سایت ها می توان كارهایی چون نگه داری كودك یا حیوان خانگی، كارهای دریایی بر روی كشتی یا قایق و همانطور كه اشاره شد، كار در مزرعه، كار در هاستل و یا كافه و مثال هایی از این دست در همه كشورها، كم و بیش پیدا كرد. علاوه بر همه این موارد حتما ایده های شخصی خوبی هم برای هر فردی قابل وقوع است كه می تواند آغازگر یك راه جدید برای درآمد در حین سفر باشد.
نوازندگی در سفر
كمی مفصل تر به این مورد كه تجربه ی شخصی هم بوده می پردازم. همراهی یك ساز قابل حمل در مسافرت علاوه بر لذت همراهی موسیقی زنده، به چند دلیل دیگر هم مفیدست و كیفیت سفر را بیشتر می كند.
نوازندگی در مسافرت یا باسكینگ (busking)، عاملی برای پیدا كردن دوست است؛ در تنهایی همدم خوبی است؛ زبان مشترك جهانیان است و می توانید با هم زبان یا غیرهم زبان هم كلام شوید! تصور كنید كنار آتش در یك شب كنار دریا یا در جنگل برای دوستان تان اجرای موسیقی زنده كنید و یا با یك یا چند نوازنده دیگر هم نوا شوید. لذت همراهی موسیقی زنده وصف نشدنی است و فقط كنار همان آتش قابل درك است.
علاوه بر همه این گزینه ها كه بر كیفیت سفرتان موثر است، همانطور كه اشاره شد، از ابعاد مالی برای سفرهای طولانی و دائمی هم می شود روی آن حساب كرد. اگر نوازنده نسبتا چیره دستی هستید، قسمتی از هزینه ها در حین سفر را می توانید از اجرای خیابانی (busking) تامین كنید.
اجرای خیابانی، اجرایی خودخواسته و داوطلبانه است كه از كسی درخواست مبلغی نمی كنید و به صورت دوستانه هنر خودرا تقدیم می كنید كه با حمایت داوطبانه بعضی از مخاطبان همراه می شود. كار زیبایی است. «كار در سفر» علاوه بر تامین برخی هزینه های شما در مسافرت، موجب پیدا كردن دوستان جدید از میان تماشاچیان و رهگذران می شود. همین طور شوق و انگیزه برای ادامه سفر و دیدن جاهای بیشتر را هم فراهم می آورد.
حتا اگر نخواهید یك كوله گرد دائمی باشید، و فقط مدتی، آنرا تجربه كنید بعد مالی مهم می باشد. اگر پس انداز مناسبی دارید كه هیچ، اگر نه فعالیتی تحت عنوان كار در مسافرت جز برنامه سفر نباشد ادامه دادن دشوار است. پیشنهاد می كنم سفر را با ساز همراه كنید و تجربه نابی به كیفیت یك عمر داشته باشید.
سفر سلامت!


منبع:

1398/08/25
01:43:26
5.0 / 5
1475
تگهای خبر: توریست , تولید , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد