گزارش سفرگو

یك ایرلاین ترك، مسافران ایرانی را متضرر كرد

یك ایرلاین ترك، مسافران ایرانی را متضرر كرد

به گزارش سفرگو مسافران ایرانی كه قصد سفر از استانبول به تهران را داشتند، به علت ورشكستگی و كنسل شدن پروازهای یك ایرلاین ترك، متضرر و در فرودگاه استانبول سرگردان شدند.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، این ایرلاین ترك در خبری اعلام نموده كه از ۲۷ نوامبر تا ۲۱ دسامبر پروازهای این ایرلاین در حالت تعلیق قرار دارد. این خبر مصادف با پرواز خیلی از ایرانیان از استانبول شد. توریستهایی كه از این مورد كه اتفاقا همان شب (سه شنبه هفته گذشته) اعلام شده بود، خبر نداشتند؛ در فرودگاه استانبول سرگردان شدند.
به همین دلیل بعضی از دفاتر مسافرتی كه بلیت این ایرلاین را می فروختند مجبور شدند مسافران خویش را با ایرلاین دیگری به ایران بفرستند بعضی از مسافران هم متضرر شده و با پرواز دیگری به ایران آمدند ازاین رو شكایت خویش را به متولیان گردشگری در وزارتخانه میراث فرهنگی و دفاتر مسافرتی اعلام نمودند.
در این باره حرمت الله رفیعی مدیر انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به خبرنگار مهر اظهار داشت: این ایرلاین اعلام نمود كه به علت مشكلات مالی همه پروازهای خویش را كنسل كرده كه به احتمال زیادی نوعی اعلام ورشكستگی است.
وی درباره متضرر شدن مسافران ایرانی هم اظهار داشت: طبق قوانین یاتا باید این ایرلاین هزینه بلیتی كه مسافران تهیه كرده اند را بپردازد ولی امكان دارد مسافر برای پرواز برگشت از ایرلاین دیگری با هزینه بیشتر نسبت به خرید بلیت اقدام نموده باشد، این اتفاق را ایرلاین مربوطه جبران نمی كند ازاین رو مسافر گرفتار ضرر می شود اگر دولت ما نسبت به این مورد فشار بیاورد احیانا بتوانند این ضرر را برای مردم جبران كنند.
وی اظهار داشت: مسافرانی كه در شب اول اعلام كنسلی متضرر شده اند حالا به دنبال ضرر خود هستند و گرنه بعدا اعلام گردید كه در چه تاریخ هایی پرواز ندارد حتی شنیده شده كه با دو آژانس به صورت چارتری كار خواهد نمود. همینطور به صورت كامل ارتباطاتش را با ایران قطع نكرده بلكه محدود كرده است. این ایرلاین ۱۴ پرواز در طول هفته دارد كه البته همه آن برای استانبول نیست.
پیش از این، ایرلاین ترك پیشوند اسم خویش را تغییر داده بود و حالا به قول بعضی از فعالان گردشگری یا این ایرلاین با شریك اقتصادی خود كه اتفاقا در دولت تركیه صاحب مقام است گرفتار مشكل شده و یا واقعا ورشكست شده است شاید هم باردیگر می خواهد برای فرار از پرداخت مالیات، نام خویش را باز هم تغییر دهد.

1398/09/10
14:42:58
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: توریست , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد