مهر گزارش می هد

آغاز تغییرات مدیریتی مونسان در وزارت میراث فرهنگی

آغاز تغییرات مدیریتی مونسان در وزارت میراث فرهنگی

سفرگو: وزیر میراث فرهنگی تغییرات وزارتخانه تازه تاسیس را شروع كرد مونسان وظیفه دارد در یك سال باقی مانده از زمان وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، ساختار كلی این وزارت را تعیین كند.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، علی اصغر مونسان اخیرا جهت شركت در همایش تمدن های كهن به پكن سفر كرد و مقرر است در برگشت تغییرات جدی خودرا در این وزارتخانه ادامه دهد. وی در گام اول ساسان تاجگردون برادر غلامرضا تاجگردون نماینده مجلس را به سمت معاون سرمایه گذاری و امور مجلس منصوب نمود.
تاجگردون ششم آذر ریاست سازمان برنامه و بودجه استان فارس را به فرد دیگری سپرد تا بتواند به وزارت میراث فرهنگی راه پیدا كند. برنامه ریزی كلان در امتداد تحقق اهداف وزارت خانه، توجه ویژه به اسناد بالادستی در تهیه و تدوین برنامه ها، پشتیبانی از طرح های توسعه ای در حوزه های تخصصی، تعامل با بخش خصوصی، استفاده از منابع درآمدهای اختصاصی، اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملكرد، ارائه راه كارها و روش جدید برای تأمین منابع مالی، پشتیبانی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سه حوزه تخصصی، تأمین و تخصیص بموقع اعتبارات مورد نیاز، تعامل مستمر با سازمان برنامه و بودجه كشور و بانكهای عامل خصوصاً صندوق توسعه ملی برای جذب منابع بانكی، برنامه ریزی برای جذب و تخصیص تسهیلات اعتباری و سایر منابع مالی در بخش سرمایه گذاری، تعامل پویا و كارآمد با مجلس شورای اسلامی، تهیه و تنظیم پیش نویس لوایح قانونی با هدف تدوین قوانین مورد نیاز وزارت خانه، از اهم وظایفی است كه مونسان برای وی در نظر گرفته است. دفتر طرح و برنامه را نیز از معاونت توسعه به این معاونت انتقال داد و اداره كل حقوقی را نیز از معاونت سرمایه گذاری به معاونت توسعه منتقل كرد. حسین اربابی كه معاونت سرمایه گذاری را داشت مقرر است بجای قدرت ابراهیمی بنشیند. ابراهیمی كه از كیش به همراه مونسان آمده بود از ابتدا بعنوان رئیس دفتر ریاست منصوب شده بود و حالا زمزمه های بازنشسته شدنش به گوش می رسد. در این مدت مونسان تغییراتی نیز در حوزه مدیران كل میراث فرهنگی استانها داشت.
پس از حدود ۶ سال سكانداری محمود باقری در اداره كل میراث فرهنگی كهگیلویه و بویراحمد، طی حكمی از طرف وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مجید صفایی بعنوان مدیركل گردشگری استان كهگیلویه و بویراحمد منصوب گردید.
امیر ارجمند نیز با حكم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان بجای یحیی رحمتی منصوب گردید.
اسماعیل مریوانی نیز بعنوان سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان كردستان بجای سید محسن علوی نشست. علوی بتازگی گرفتار مشكلاتی در حوزه مدیریت شده بود.
در معاونت گردشگری نیز مدتی پیش ولی تیموری استعفای خودرا از این معاونت داده بود و شایعات بر پایه آمدن سعید اوحدی به این معاونت خبر می داد ولی گویا این استعفا پذیرفته نشد. از طرفی حدس ها بر این بود كه اوحدی در صورت ورود به معاونت گردشگری در دور بعدی وزیر این وزارتخانه خواهد شد.
به همین دلیل بجای او صحبت بر سر پرهام جانفشان مدیركل میراث فرهنگی استان تهران بود كه گویا برای دادن مسئولیت بزرگ گردشگری كشور به او هنوز تردید وجود دارد.
همچنین اواخر آبان بود كه امیرحسن شادنوش بجای رحمت الله رئوف در حكمی از طرف معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «سرپرست دفتر مدیریت عملكرد، بازرسی و پاسخگویی به شكایات» این وزارتخانه منصوب گردید.
این تغییرات همچنان دامن مدیریت ها و اداره های دیگر این وزارتخانه را می گیرد اما گویا تنها معاونتی كه هیچ وقت در هیچ كدام از دورهای مدیریتی، گرفتار تغییر نمی گردد، معاونت میراث فرهنگی است. چونكه حالا محمدحسن طالبیان قدیمی ترین معاون در این وزارتخانه و سازمان سابق شمرده می شود.


منبع:

1398/09/12
21:56:21
5.0 / 5
1784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد