طبق لایحه بودجه ۹۹

عوارض خروج از كشور ۲۶۴ هزار تومان شد

عوارض خروج از كشور ۲۶۴ هزار تومان شد

سفرگو: طبق لایحه بودجه سال 99 عوارض خروج از كشور برای سفر اول هر ایرانی در سال 264 هزار تومان شد برای سفرهای دوم نیز این مبلغ به میزان 50 درصد و سفر سوم و بیشتر صد درصد افزایش می یابد.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، در تبصره ۱۱ لایحه بودجه ۹۹ كل كشور كه الان حسن روحانی رئیس جمهور آنرا به مجلس شورای اسلامی تقدیم كرد، آمده است:
در سال ۱۳۹۹، عوارض خروج از كشور سوژه ماده(۴۵ )قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۸۷/۲/۱۷ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای زوار عتبات و مرزنشینان برای یكبار در طول سال بر طبق قانون بودجه سال ۱۳۹۶ كل كشور مصوب ۹۵/۱۲/۲۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن أخذ می شود.
افراد مرزنشین سوژه این بند به كسانی اطلاق میشود كه ساكن در روستاها و شهرهای مرزی هستند؛ بررسی و تأیید این مساله بر طبق سامانه بانك اطلاعات مرزنشینان وزارت كشور مبتنی بر شماره ملی و كد پستی افراد مذكور خواهد بود.
همچنین زوار اربعین كه از تاریخ چهاردهم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ تا دوم آبانماه سال ۱۳۹۹ از مرزهای زمینی به مقصد كشور عراق از كشور خارج میشوند از پرداخت عوارض خروج معاف هستند.
در جدول تعرفه های درآمدهای سوژه جدول شماره ۵ آمده است:

تعرفه عوارض خروج از كشور در لایحه بودجه ۹۹طبق این جدول عوارض خروج از كشور برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان در نظر گرفته شده است. همین طور عوارض خروج زوار حج تمتع و عمره معادل ۱۳۲ هزار تومان و عوارض خروج زوار عتبات عالیات برای خروج از مرزهای هوایی ۴۵ هزار تومان و برای مرزهای زمینی و دریایی ۱۵ هزار تومان اعلام شده است. بر طبق این لایحه، ارقام تعیین شده برای عوارض خروج مسافران و زوار برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. همین طور مبلغ ۸۰ هزار تومان (البته در جدول نوشته شده چهارصد هزار ریال) از عوارض خروجی برای توسعه زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری و پشتیبانی از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص می یابد.

تعرفه عوارض خروج از كشور در لایحه بودجه ۹۸سال گذشته نرخ عوارض خروج از كشور ۲۲۰ هزار تومان برای سفر اول تعیین شده بود. همین طور اعلام شده بود كه مبلغ ۴۰ هزار تومان نیز از محل این عوارض برای توسعه زیرساختها و تاسیسات گردشگری اختصاص می یابد.


منبع:

1398/09/17
21:17:25
5.0 / 5
1585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد