بیابانك و خطر توسعه خودسرانه و دست كاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا

بیابانك و خطر توسعه خودسرانه و دست كاری در ساختار سنتی و تاریخی روستا

به گزارش سفرگو ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان اعتقاد دارد كه توسعه خودسرانه و دست بردن در ساختار سنتی این روستای تاریخی برای توسعه گردشگری در بیابانك، مضر و به مثابه سم خواهد بود.


حشمت الله عسگری در جلسه بررسی ظرفیت های گردشگری و هماهنگی جهت تشكیل كمیته راهبردی روستای بیابانك اظهار نمود: تهیه و تدوین طرح جامع گردشگری در روستای بیابانك، یكی از الزامات اصلی توسعه گردشگری در این روستای تاریخی است.
وی با اشاره به اینكه توسعه گردشگری یكی از راهبردهای ۸ گانه استان است اضافه كرد: بخشی از فرصت ها در توسعه صنعت توریسم و جذب توریست، قابل خلق شدن است و بخشی هم باید خلق شوند تا مجموعه كارهای حوزه گردشگری در كنار دیگر جاذبه ها، توجیه پیدا كند.
معاون استاندار سمنان با اشاره به اینكه گردشگری مرز تعریف شده جغرافیایی ندارد افزود: توریست به دور از تقسیمات جغرافیایی و سیاسی، به دنبال جاذبه ها تاریخی، طبیعی و گردشگری می باشد.
وی با اشاره به اینكه روستای بیابانك می تواند یكی از اهدف و مقاصد گردشگری در استان باشد اضافه كرد: خوشبختانه این روستا با مشكل حاد زیرساختی مواجه نیستیم و این روستا ازحداقل امكانات لازم برای توسعه گردشگری برخوردار است
وی بر رویكرد كارشناسانه به توسعه گردشگری روستایی تاكید و تصریح كرد: برنامه جامع گردشگری این روستا به جهت پیشگیری از تخریب ظرفیت ها و مدل های جذاب گردشگری، باید با استفاده از توان مشاوران متخصص تهیه و تدوین شود.
عسگری با اشاره به اینكه بیابانك امروز احتیاج به تسهیل گری دارد، اظهار داشت: اگر بتوانیم مردم را قانع نماییم كه بخش گردشگری و توسعه آن، درآمدزایی مطلوب اقتصادی به دنبال خواهد داشت، رسیدن به موفقیت قابل دسترس تر خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه بومگردی در روستای بیابانك باید همراه با یك بسته جامع گردشگری از روستا، اماكن و جاذبه های گردشگری محیطی اطراف منطقه باشد افزود: بومگردی به واقع به تنهایی مكانی برای استراحت است و ساكن كردن توریست هنر نیست، باید بتوانیم از این مولفه در كنار دیگر جاذبه ها و فرصت های محیطی برای جذب توریست و توسعه این صنعت در این روستا استفاده نماییم.
معاون استاندار سمنان از كوشش برای تشكیل ستاد راهبردی روستای بیابانك اطلاع داد و اظهار نمود: درحوزه زیربنایی روستا احتیاج به استفاده از مشاوران متخصص و قوی در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی وجود دارد.


1398/09/29
18:44:53
5.0 / 5
1443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد