رشد بیشتر از بیست و دو درصدی ورود توریستهای خارجی به استان سمنان

رشد بیشتر از بیست و دو درصدی ورود توریستهای خارجی به استان سمنان

به گزارش سفرگو ایسنا/سمنان مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از رشد بیشتر از 22درصدی ورود توریستهای خارجی به این استان از آغاز سال تابحال اطلاع داد.


مهدی جمال در گفتگو با ایسنا با بیان این خبر اظهار نمود: استان سمنان از جاذبه های تاریخی و طبیعی گوناگونی برخوردار می باشد و می تواند به یك مقصد مهم گردشگری تبدیل گردد.
وی از نبود برخی زیرساخت ها و برخی ناآشنایی های عمومی با گردشگری و الزامات پذیرایی از گردشگران بعنوان برخی چالش های پیش روی این صنعت در استان نام برد و اضافه كرد: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در همین ارتباط در طول سال دوره های آموزشی گوناگونی برای گروه های هدف و صنوف مختلف برگزار می نماید.
مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بر لزوم استقبال از این دوره ها از جانب گروه ها و صنوف در رابطه با گردشگری تاكید و تصریح كرد: آشنایی افراد و گروه های در رابطه با گردشگری با الزامات این حوزه، از آنجائیكه توریستهای داخلی و خارجی پس از ورود به استان از خدمات آنها بهره مند می شوند می تواند به ترغیب گردشگران به اقامت بیشتر و یا سفر مجدد به استان و متعاقب آن به رونق بیشتر صنعت توریسم در استان كمك نماید.
جمال با ابراز خرسندی از افزایش توجه توریستهای داخلی و خارجی به جاذبه های این استان اظهار داشت: امسال ضریب اشغال تخت در هتل ها و مراكز اقامتی استان بیشتر از 85 درصد بوده كه رقم بسیار بالایی است.
وی افزود: ضریب بالای تخت ها در این شرایط اقتصادی نشان از توجه ویژه گردشگران به استان و عملكرد خوب همكاران ما امسال دارد.
مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به نقش مهم رسانه ها در معرفی جاذبه های این استان اظهار داشت: رسانه ها می توانند در معرفی و شناساندن ظرفیت های گردشگری استان این اداره كل را یاری دهند.
وی خواهان توجه بیشتر رسانه ها به صنعت توریسم در استان شد و اظهار نمود: رسانه ها می توانند در عرضه آموزش های عمومی چگونگی رفتار و برخورد با گردشگران ما را یاری كنند.آشنایی بیشتر از پیش گروه ها و صنوف در رابطه با گردشگران و همچون رانندگان تاكسی، سوپرماركت ها، هتل ها، موزه ها، فروشگاه های صنایع دستی و... می تواند به بسترسازی برای جذب توریست بیشتر كمك نماید.
جمال با اشاره به اینكه در بعضی شهرستان های استان مشكلاتی در این بخش داریم افزود: كمك به فرهنگسازی در مورد میزبانی از گردشگران یكی از لزوم های حوزه گردشگری در استان است و رسانه ها می توانند در این عرصه نقش محوری ایفا كنند.1398/10/05
15:13:42
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , توریست , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد