اسلامی:

امكان نوسازی بافت های تاریخی برقرار شد

امكان نوسازی بافت های تاریخی برقرار شد

سفرگو: وزیر راه و شهرسازی از توافق این وزارتخانه با وزارت میراث فرهنگی برای ساخت و ساز در بافت های تاریخی آگاهی داد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه همایش «صنعت ساخت» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه متأسفانه در ساخت و ساز، مصالح به مقدار زیادی مصرف می شود و بهره وری آن پایین بوده و زمان ساخت بالاست، اظهار داشت: برای رفع این مشكلات، صنعتی سازی باید در دستور كار قرار گیرد و شركت های دانش بنیان ما توانسته اند در صنعتی سازی، نقش خوبی ایفا كنند. از سازندگان و مهندسان مشاور دعوت می كنم كه از این الگوهای صنعتی سازی در ساخت و سازهای خود استفاده كنند چونكه در شرایطی كه در زلزله های بالای ۵ ریشتر جداره ها و دیواره های جداكننده سازه های فعلی تخریب می شوند، باید از این الگوها استفاده گردد كه بااینكه كمی گران تر هستند، اما لطمه پذیری آنها كمتر است.
وی درباب صادرات خدمات فنی و مهندسی اظهار داشت: سهم ما از بازار خدمات فنی و مهندسی دنیا تنها یك میلیارد دلار بوده كه خیلی كم است ضمن اینكه ورود به حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی می تواند دانش فنی و مهندسی ما را نیز ارتقا دهد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره قیمت مسكن اظهار داشت: قیمت مسكن متأثر از سایر مؤلفه های اقتصادیست. ما در وزارت راه و شهرسازی، موتور محركه بخش عمران را دنبال می نماییم بدین جهت سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان در بخش زیرساخت های عمرانی هزینه می شود و بخش خصوصی نیز ۸۰ هزار میلیارد تومان در بخش مسكن هزینه می كند بدین سبب تحولات بازار مسكن متأثر از شرایط گوناگونی است.
اسلامی درباره توافق اخیر وزارتخانه های راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در نوسازی بافت های فرسوده گفت: با وزارت میراث فرهنگی توافق كرده ایم تا محدوده های بیشتری را كه هم اكنون تحت عنوان «بافت تاریخی» فریز شده اند، آزادسازی كنند و مردم بتوانند متناسب با شرایط همان بافت، مبادرت به ساخت و ساز كنند اما قرار نیست برج سازی شود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ساخت مسكن های ۲۰ تا ۳۰ متری از طرف شهرداری اظهار داشت: ما در وزارت راه و شهرسازی این طرح را ارائه نكرده ایم، از كسانی كه این طرح را داده اند، درباره این مساله سوال كنید.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره موافقت وزارت راه و شهرسازی با افزایش وام مسكن از محل اوراق تسهیلات اظهار داشت: من بعنوان عضو شورای پول و اعتبار با افزایش وام خرید و ساخت مسكن از محل اوراق گواهی حق تقدم موافق بودم تا از این مسیر، قدرت خرید مردم افزایش یابد.


منبع:

1398/10/12
23:57:11
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد