میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

تشویق گردشگران چینی برای سفر به ایران

تشویق گردشگران چینی برای سفر به ایران

سفرگو: ارائه بسته های تشویقی به گردشگران چینی، ماجرای كارت بلیت گردشگری و باز شدن مدرسه دارالفنون همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، در این هفته علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی به استان های مختلفی همچون هرمزگان و مازندران سفر كرد. در این سفرها وی باز هم درباره اهمیت اجرای طرح تعطیلات زمستانی آگاهی داده بود و گفته بود پیگیر اختصاص سهمیه بنزین سفر برای ایام نوروز خواهد بود.
در این هفته همین طور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور درباره انجام مسافرت های دریایی در دریای خزر، دریای عمان و خلیج فارس گفته بود كه حالا تنها برای دو كشور كویت و امارات مسیر دریایی مسافری وجود دارد. ایران حالا سفرهای دریایی مسیر دوبی، شارجه و كویت را برگزار می نماید. همین طور سفرهای دریایی قطر و عمان نیز متوقف شده است.
در این هفته همین طور امكان بازدید از مدرسه تاریخی دارالفنون در كنار اقدامات مرمتی آن برقرار شد. مدرسه دارالفنون همه روزه به جز روزهای جمعه از ساعت ۹ بامداد تا ۳ بعدازظهر برای بازدید عموم باز است.
در این هفته خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی تقاضاهای بی سرانجام وزیر میراث فرهنگی از دولت پرداخت و نوشت: وزیر میراث فرهنگی یا در دولت قدرت چانه زنی در مورد مسائل مربوط به این وزارتخانه را ندارد یا هنوز این وزارت جدید التاسیس برای دولت دوازدهم در جایگاه آخر است چون نامه های مونسان و تقاضاهای او نتیجه نداده اند و او را در اتفاقات مهم دخالت نمی دهند همچون این اتفاقات می تواند افتتاح بزرگترین مجموعه های گردشگری یا رونمایی از آثار استرداد شده به ایران باشد.
خبرگزاری مهر در گزارش دیگری به ماجرای كارت ارزی توریستهای خارجی پرداخت، كارتی كه اعلام شده بود شركت ایرانگردی و جهانگردی آنرا برای توریستهای خارجی صادر خواهدنمود ولی پس از آن مشخص شد این تنها یك كارت بلیت است كه گردشگران می توانند از آن در زمینه خدمات گردشگری و شهری استفاده كنند.
این هفته همین طور مدیركل میراث فرهنگی تهران از ارائه بسته های تشویقی برای گردشگران چینی حاضر در ایران همزمان با سال نو چینی آگاهی داده و گفته بود تخفیف در مراكز اقامتی، حضور راهنمایان چینی زبان در موزه ها همچون این بسته های تشویقی خواهد بود.منبع:

1398/10/14
13:36:35
5.0 / 5
1496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد