در واكنش به تهدیدات ترامپ علیه اماكن فرهنگی ایران

یونسكو: آمریكا باید به معاهده های بین المللی پایند باشد

یونسكو: آمریكا باید به معاهده های بین المللی پایند باشد

به گزارش سفرگو یونسكو اعلام نمود كه واشنگتن بعنوان یك عضو معاهدات بین المللی مربوط به حراست از میراث فرهنگی بشر، باید به خودداری از صدمه رساندن به اماكن فرهنگی و تاریخی متعهد باشد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسكو) روز دوشنبه ۱۶ دی ۹۸ تاكید كرد كه آمریكا باید به حراست از آثار باستانی و فرهنگی جهان متعهد باشد و از تهدید حمله به چنین مراكزی خودداری كند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در ایام اخیر تهدید كرده است كه اگر جمهوری اسلامی ایران به ترور سردار قاسم سلیمانی واكنش نشان دهد، آمریكا ده ها نقطه همچون مراكز مهم فرهنگی ایران را هدف حمله قرار می دهد.
یونسكو در بیانیه خود عنوان كرده است كه ایالات متحده بعنوان كشوری كه پیمان های بین المللی مربوط به حراست از میراث بشری را امضا كرده، باید از صدمه رسانده به ابنیه و میراث فرهنگی خودداری كند.
در بیانیه یونسكو اشاره شده است كه بر مبنای دو كنوانسیون ۱۹۵۴ و ۱۹۷۲ كه در كنگره آمریكا و مجلس ایران هم به تصویب رسیده، كشورهای عضو نباید عامدانه اقداماتی انجام دهند كه امكان دارد به میراث فرهنگی و طبیعی دیگر كشورهای عضو این كنوانسیون ها، صدمه بزند.
اظهارات ترامپ در مورد احتمال حمله به مراكز فرهنگی ایران با واكنش های گسترده ای روبرو شده و حتی بعضی از متحدان واشنگتن هم از آن انتقاد كرده اند. با این وجود رئیس جمهوری آمریكا روز گذشته بار دیگر ادعا نمود كه واشنگتن حق دارد چنین مراكزی را هدف قرار دهد.

1398/10/17
14:55:44
5.0 / 5
1638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد