در پی لغو پروازهای خارجی به ایران؛

انجمن دفاتر خدمات مسافرتی به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

انجمن دفاتر خدمات مسافرتی به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت

سفرگو: رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی كشور درباره همكاری برای جلوگیری از خسارت آژانس ها به دنبال لغو پروازهای خطوط هوایی خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، حرمت الله رفیعی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به دنبال لغو برخی پروازهای خطوط خارجی به ایران، به وزیر میراث فرهنگی نامه نوشت.
رفیعی در این نامه نوشته است: «در شرایط فعلی كشور باتوجه به شرایط خاص منطقه و لغو گسترده تورهای ورودی، احتمال بروز ضرر و زیان مالی دفاتر و آژانس های هواپیمایی كه در زمینه ورود توریست به ایران فعالیت دارند، وجود دارد. بدین سبب دستور فرمائید بمنظور جلوگیری از خسارات احتمالی دفاتر و آژانس های فعال در حوزه تورهای ورودی هماهنگی های لازم را با نهادهای ذیربط و خصوصاً جامعه هتلداران كشور برای همكاری در لحظات فورس ماژور مبذول شود.»
وی درباره نگارش این نامه به خبرنگار مهر اظهار داشت: تحت هر شرایطی ممكنست لحظات اضطراری به وجود آید. مانند زمان حاضر كه پروازهای خارجی مسیر خودرا به سمت ایران تغییر داده اند. در این مواقع آژانس های مسافرتی برای مسافران ورودی خود اتاق هتل رزرو كرده اند ولی مسافران به سبب لغو پروازها نتوانسته اند در آن هتل حضور داشته باشند ولی آژانس ها پول رزرو اتاق را به هتل ها پرداخت كرده اند. پس باید این هزینه به آژانس ها برگردد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ادامه اظهار داشت: ما از وزیر میراث فرهنگی خواستیم تا نسبت به این مساله همكاری كند. الان در خیلی از هتل ها همچون هتل های ۴ و ۵ ستاره شهر اصفهان با لغو حضور مسافر روبه رو شده ایم كه این اتفاق هم در اختیار مسافر نبوده بلكه پروازها لغو شده اند. نهادهای دیگر هم باید به كمك آژانس داران برای جلوگیری از خسارات احتمالی بیایند. مانند مجتمع های بین راهی یا بیمارستان هایی كه توریست سلامت جذب كردند.
رفیعی درانتها اظهار داشت: به سازمان هواپیمایی نیز نامه نوشته و اعلام نموده ام چرا باید هواپیماهای خارجی پروازهای خودرا به ایران لغو كنند؛ در صورتیكه در زمانی مانند كودتای تركیه پروازهای ایران به شهرهای این كشور ادامه داشت.


منبع:

1398/10/23
21:58:33
5.0 / 5
1645
تگهای خبر: توریست , خدمات , فرهنگی , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد