در گزارش سفرگو بیان شد؛

تكذیب آمار 70 درصدی لغو تورها

تكذیب آمار 70 درصدی لغو تورها

به گزارش سفرگو معاون گردشگری كشور با رد لغو 70 درصدی تورهای ورودی به سبب اتفاقات اخیر، اظهار داشت: از 30 كشور برای حضور در نمایشگاه گردشگری بهمن ماه دعوت شده است.ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان تأثیر اتفاقات اخیر و لغو پروازهای خطوط هواپیمایی بر صنعت توریسم، اظهار داشت: بطور قطع كسی نمی تواند منكر تأثیر بد اتفاقات اخیر در صنعت گردشگری باشد ولی این مساله می تواند با آرامشی كه كشور می گیرد، حل شود.
وی درباره نامه انجمن دفاتر خدمات مسافرتی كشور درباره اعلام شرایط ویژه اظهار داشت: شرایط فورس ماژور كاملاً تبیین شده و تعریف دارد. همین طور در قراردادهای همكاری با هتل ها و دفاتر، این مساله پیش بینی شده و همه این را می دانند. با بیان من كه نمی گردد اظهار داشت كه در این شرایط هستیم یا نه! طی سال های همكاری این مساله در مراكز گردشگری، دفاتر مسافرتی و هتل ها پیش بینی شده و همه آنرا رعایت كرده اند. پس اگر در این شرایطِ طبق تعاریف فورس ماژور وجود داشته باشیم، بطور قطع این همكاری ها اتفاق خواهد افتاد و لازم به گفتن نیست.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره لغو پروازهای خارجی اظهار داشت: پروازها كنسل شده اند، پس سازمان هواپیمایی حالت فورس ماژور را برای بلیت ها در نظر می گیرد. طبیعتاً بعد از آن به محض اعلام سازمان هواپیمایی در خصوص لغو پروازها، هتل ها هم صددرصد همكاریهای لازم را خواهند كرد. چون این مساله در قراردادهای جامعه تورگردانان و هتل ها آمده است.
تیموری همین طور در واكنش به صحبت های اخیر رئیس انجمن دفاتر مسافرتی در خصوص لغو ۷۰ درصد تورهای ورودی اظهار داشت: این انجمن بیشتر در حوزه خروج توریست فعالیت می كند تا ورود گردشگران به كشور. ما حالا آمار دقیقی از لغو تورهای ورودی به كشور نداریم. بدین سبب به بررسی بیشتر نیاز است. من نمی دانم این آمار ۷۰ درصدی را بر چه اساسی اعلام نموده اند! ما از این مسائل زیاد داشته ایم؛ مانند خروج آمریكایی ها از برجام و یا پرواز پهپادها. ولی تمام این مسائل را حل كرده ایم و طبیعی است در این شرایط برخی از تورها كنسل شود.
وی افزود: البته الان در فصل «های سیزن» نیستیم كه بگوییم لغو تورها خودرا نشان داده است. بدین سبب توقع می رود همكاران ما حرفه ای عمل كنند. به هر حال وقتی كشوری در مدت زمان كوتاهی در حالت التهاب قرار می گیرد، طبیعی است از تعداد سفرها كم شود. پرواز هم یكی از آیتم هایی است كه نشان میدهد مسافر به كشور می آید و برای ما مهم می باشد. این مساله را با سازمان هواپیمایی پیگیری می نماییم. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره دعوت از ۳۰ كشور خارجی برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری بهمن ماه اظهار داشت: ما از این كشورها دعوت كرده ایم تا شرایط مناسب كشور را بیان كرده باشیم. از جانب دیگر این دعوت نوعی تجدید رابطه با كشورهای دیگر همچون عراق و آذربایجان است. سال های گذشته هم این دعوت ها انجام می شد. اما به این معنا نبود كه حتما همه آن ۳۰ كشور حضور داشته باشند. الان هم تابحال ۶ كشور آمادگی حضور خودرا اعلام نموده اند. بدین سبب عدم حضور برخی دیگر از آنها لزوماً نمی تواند به مدلول شرایط فعلی كشور باشد.


منبع:

1398/10/24
14:34:45
5.0 / 5
1714
تگهای خبر: توریست , خدمات , سفر , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد