جزئیات اختصاص سوخت به كارگاه های صنایع دستی

جزئیات اختصاص سوخت به كارگاه های صنایع دستی

به گزارش سفرگو معاون صنایع دستی جزئیات ابلاغیه جدید این وزارتخانه در جهت اجرای سیاست های سامان دهی حامل های انرژی، پشتیبانی از تولید و اشتغال پایدار به منظور تأمین سوخت مورد نیاز كارگاه های تولید صنایع دستی را شرح داد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پویا محمودیان، درباره برنامه جدید این وزارتخانه و در جهت اجرای سیاست های سامان دهی حامل های انرژی، پشتیبانی از تولید و اشتغال پایدار به منظور تأمین سوخت موردنیاز كارگاه های تولید صنایع دستی، اظهار نمود: با پیگیری ها و مساعدت های علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) توانستیم از راه همكاری مشترك با ستاد مبارزه با قاچاق ارز و كالا و سوخت و شركت ملی پخش فرآورده های نفتی به تفاهم خوبی دست یابیم. براین اساس، برای كارگاه هایی كه در نقاطی قرار دارند كه لوله كشی گاز ندارند، سوخت گرمایشی تخصیص داده می شود.
او افزود: برای برخی كارگاه ها مثل سفالگری و شیشه گری سنتی و رشته های مشابه، سوخت فرایند تولید تخصیص یافت و برای برخی از رشته ها سوخت فرآیندی مانند باتیك و چاپ قلمكار در نظر گرفته شد. لازم به ذكر است كه معاونت صنایع دستی آذربایجان شرقی در سنوات قبل در یك اقدام خودجوش این سهمیه را برای باتیك كاران شهر اسكو از راه وزارت صمت تأمین می كرد.
معاون صنایع دستی كشور اضافه كرد: این كار منوط به این است كه رشته های صنایع دستی را مشخص نماییم كه هركدام از آنها چه سوختی و به چه مقدار مورد نیازشان است. در این راستا مقرر شد دفتر فناوری اطلاعات وزارت، این اطلاعات را روی سامانه ای كه منتج به صدور مجوزهای صنایع دستی می شود، وارد كند؛ همینطور یك وب سرویس برای ارتباط مشترك وزارتخانه با شركت ملی پخش فرآورده های نفتی فراهم گردد كه پل ارتباطی همكاری ما با آنها باشد.
محمودیان درباره نوع سوختی كه مقرر است به این واحدها اختصاص پیدا كند، تصریح كرد: این سوخت فقط سوخت مایع یعنی نفت و گازوئیل است و ارتباطی به سوخت بنزین خودرو ندارد. كارگاه های صنایع دستی كه از ما مجوز تولید دارای اعتبار هستند، می توانند از این خدمات استفاده كنند.
وی همینطور اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط می توانند از آغاز بهمن ۹۸ با رفتن به سامانه الكترونیك ذكرشده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و بر مبنای قول همكاران شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، در اسرع وقت سهمیه خویش را دریافت نمایند.
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: سوخت فرایند تولید و سوخت فرآیندی اصولاً باید به نرخ های تجاری تأمین می شد كه از مقامات عالی ستاد مبارزه با قاچاق ارز و كالا، قول های مساعدی برای تخصیص این دو نوع سوخت به صنعتگران محترم صنایع دستی، در جهت پشتیبانی از رونق تولید، دریافت كردیم.
او تصریح كرد: معاونت های صنایع دستی ۳۱ استان را بعنوان امین خود و ناظر بر این مورد معرفی كردیم كه متقاضی وقتی به سامانه تجارت آسان به آدرس الكترونیك newtejaratasan.niopdc.ir رجوع و ثبت نام می كند، با تأیید معاون صنایع دستی استان به سامانه شركت ملی پخش فرآورده های نفتی معرفی و سوخت به آنها بر طبق این تأییدیه تخصیص داده شود.1398/10/27
19:03:33
5.0 / 5
2115
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد