با تصویب مجلس

كلیه مراحل خدمات تهیه و تولید كارهای هنری از مالیات معاف شد

كلیه مراحل خدمات تهیه و تولید كارهای هنری از مالیات معاف شد

سفرگو: نمایندگان مجلس شورای اسلامی كلیه مراحل خدمات تهیه، تولید، پخش و عرضه فیلم، سریال، موسیقی و تئاتر را از پرداخت مالیات و عوارض معاف كردند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس بخش خدمات ماده ۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بررسی نموده و چندین بند از آنرا به تصویب رساندند.
بر طبق یكی از بندهای این ماده خدمات زینك، چاپ و انتشار روزنامه شامل كاغذی یا الكترونیكی، چاپ كتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آنها و هرگونه تبلیغات در روزنامه ها و نشریات به استثنای موسسات كمك آموزشی و كنكور از پرداخت مالیات و عوارض معاف شدند.
بر طبق بندی دیگر از این ماده كلیه مراحل خدمات تهیه، تولید، پخش و عرضه فیلم، سریال و موسیقی و تئاتر از پرداخت مالیات و عوارض معاف می باشند.
بر طبق بندی دیگر از این ماده خدمات مالی و اعتباری اعطای تسهیلات توسط صندوق های حمایتی، ضمانت صادرات، سرمایه گذاری، بیمه ای و پژوهش و فناوری كه به سبب قانون یا با مجوز قانون تاسیس شده یا می شوند در قالب اساسنامه آنها از پرداخت مالیات و عوارض معاف می باشند.
بر طبق بندی دیگر از این ماده خدمات انتشار و نقل و انتقال سهام حق تقدیم، سهم الشركه و سایر اوراق بهادار موضوع بند ۲۴ ماده یك قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴.۹.۱ با اصلاحات بعدی از پرداخت مالیات و عوارض معاف شدند.
منبع:

1398/11/07
13:31:59
5.0 / 5
1988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد