معاون راه آهن به مهر خبر داد؛

برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیكیشن های موبایلی

برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیكیشن های موبایلی

به گزارش سفرگو معاون مسافری راه آهن از برخورد با تخلف خرید بلیت قطار و فروش آن در اپلیكیشن های مشهور فروش اینترنتی اطلاع داد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، میرحسن موسوی امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه در نشست خبری كه عصر امروز برگزار شد، گفت: شركت راه آهن بعنوان نماینده دولت مقرر است از نوسازی واگن های سی سال توسط شركت های واگن ساز حمایت كند. بنا بر این شركت های ریلی واگن های فرسوده خویش را در اختیار واگن سازان گذاشته اند تا با نوسازی كامل بار دیگر در چرخه حمل و نقل ریلی قرار بگیرند.
معاون مسافری راه آهن درباره سفرهای نوروزی پیش رو اظهار داشت: طی سال های اخیر ۵ مركز استان به شبكه ریلی متصل شد كه در نوروز ۹۹ برای اولین بار مسیر بستان آباد به مشهد در برنامه فروش بلیت قرار دهند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره كندی سیستم فروش آنلاین بلیت قطار در روزهای پیك اظهار داشت: با عنایت به این مورد سیستم فروش را ارتقا داده ایم تا در اثر ترافیك متقاضیان این سیستم متوقف نشود. با این وجود به سبب اینكه متقاضی خرید اینترنتی بلیت تهران- مشهد در ایام ۲۷ و ۲۸ اسفند بسیار بالاست معمولاً در كمتر از چند دقیقه همه بلیت های این مسیر به فروش می رود.
موسوی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره تخلف برخی آژانس ها در فروش بلیت قطار برای ایام پیك نوروز اظهار داشت: اگر آژانس ها تخلفی انجام دهند و گزارش آن به ما اعلام گردد اساسا با آنها برخورد می نماییم.
وی افزود: همینطور افرادی كه مبادرت به خرید اینترنتی بلیت قطار كرده و آنرا در اپلیكیشن ها و سایت های معمول خرید و فروش همچون سایت دیوار به فروش برسانند برخورد خواهد شد. مسافران هم بدانند همه بلیت ها هنگام سوار شدن مسافران با كارت ملی تطبیق شده و از هیچ مسافری بلیت غیرهمنام پذیرفته نخواهد شد. اگر مسافری بتواند با بلیت غیرهمنام بتواند در مسیرهای بین راهی سوار بلیت شود رئیس قطار موظف به دریافت مبلغ كامل بلیت از این مسافر است.
به گفته این مقام مسئول در شركت راه آهن از ۳۱ شهر به مقصد مشهد مسیر ریلی داریم كه حدود ۵۰ درصد ظرفیت سفرهای ریلی به مقصد مشهد انجام می شود.
موسوی تصریح كرد: سال جاری برنامه ریزی كرده ایم قطارهای گردشگری همزمان با سفرهای نوروزی ادامه یابد.

1398/11/14
13:28:25
5.0 / 5
2309
تگهای خبر: آنلاین , خرید , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد