لاریجانی خبر داد؛

تقویم رویدادهای گردشگری ۲۰۲۰ سازمان اكو اعلام گردید

تقویم رویدادهای گردشگری ۲۰۲۰ سازمان اكو اعلام گردید

به گزارش سفرگو مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: تقویم رویدادهای گردشگری 2020 سازمان اكو اعلام گردید كه به سبب آن، ایران چهار برنامه مصوب شورای برنامه ریزی اكو را برگزار می نماید.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محمد ابراهیم لاریجانی مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: پیرو برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همكاریهای اقتصادی (ECO-RPC) در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ دی در تهران و حضور دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری در این رویداد، مصوبات بخش گردشگری و تقویم كلی رویدادهای ۲۰۲۰ سازمان مذكور اعلام گردید.
وی اضافه كرد: برمبنای مصوبه مذكور معاونت گردشگری متولی برگزاری ۴ رویداد شامل: «ششمین جشنواره بین المللی غذای اكو - جاده ابریشم» در تاریخ ۹-۷ خرداد ۹۹، «كارگاه آموزشی آشپزی» در تاریخ ۹-۷ خرداد ۹۹، «مجمع رؤسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اكو» ۱۱-۹ تیر ۹۹ و «سومین كنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اكو» نیز در سال پیش رو، خواهد بود.
مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی در ادامه اظهار داشت: هم اكنون نشست های هماهنگی با مجری رویدادهای مذكور و تعیین ریز برنامه ها و سایر ذینفعان شروع شده است. بر این اساس برگزاری «ششمین جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم اكو» و نیز «نشست و كارگاه آشپزی» در حاشیه آن به اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، «مجمع رؤسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اكو به شركت «مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی» و نیز برگزاری «سومین كنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اكو» به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران سپرده شده و تعاملات مورد نظر بمنظور بهره مندی حداكثری از برنامه های پیش رو در دستور كار قرار گرفته است.
لاریجانی اظهار داشت: در بیست ونهمین نشست شورای برنامه ریزی اكو در آذرماه سال ۱۳۹۷ موضوع انتخاب پایتخت گردشگری كشورهای عضو اكو از طرف ایران پیشنهاد شده و بعد از ارائه گزارش توجیهی و مكانیزم انتخاب پایتخت از میان شهرهای كشورهای عضو اكو، موضوع در نشست وزرای گردشگری اكو در شهر خجند تاجیكستان در تاریخ ۱۲-۱۱ مهرماه ۱۳۹۸ مطرح و از طرف وزرای گردشگری كشورهای عضو مورد تأیید و استقبال قرارگرفته است. در این جلسه همچنین، شهرهای ساری و اردبیل بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای عضو اكو در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ انتخاب گردیده است. در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران همین طور میزبانی پنجمین نشست وزرای گردشگری و هفتمین نشست كارشناسان ارشد اكو را در سال ۲۰۲۲ همزمانی با برگزاری رویداد ساری ۲۰۲۲ میزبانی خواهدنمود.
وی در ادامه اظهار داشت: شورای برنامه ریزی منطقه ای از اركان اصلی سازمان همكاری اقتصادی اكو به شمار می آید كه حداقل یك دفعه در سال و پیش از اجلاس سالانه شورای وزیران تشكیل جلسه می دهد. این شورای برنامه ریزی منطقه ای، سیاست ها و راهبردهای پایه و برنامه های اكو را بر طبق رهنمودهای شورای وزیران تدوین می كند.
تنظیم تقویم سالانه اكو برای تصویب در شورای وزیران، بررسی كارهای اقتصادی دبیرخانه اكو، تهیه گزارش اقتصادی سالانه اكو، بررسی پیشرفت اجرای برنامه ها و پروژه های سازمان به صورت سالانه و بررسی اولویت های راهبرد همكاری اقتصادی به صورت هر دو سال یكبار از وظایف دیگر این شوراست.


منبع:

1398/11/16
13:27:42
5.0 / 5
2772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد