سنگ نگاره های چندهزارساله در اسپانیا كشف شد

سنگ نگاره های چندهزارساله در اسپانیا كشف شد

به گزارش سفرگو باستان شناسان سنگ نگاره هایی ۱۵هزارساله را در غاری واقع در منطقه خودمختار «كاتالونیا» ی اسپانیا كشف كردند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان این سنگ نگاره ها را در جریان كاوش و تحقیق در این منطقه بر روی دیوارهای یك غار صعب العبور كشف كردند. به نظر می آید این غار در «عصر حجر» بعنوان محلی مقدس یا جایی شبیه به یك عبادتگاه مورد استفاده قرار می گرفته است.
این تیم تحقیقاتی در مجموع حدود ۱۰۰ نمونه از این سنگ نگاره ها را در این مكان كشف كرد كه بیش تر آنها سبك هنر انتزاعی محسوب می شوند. در میان این سنگ نگاره ها حدود ۴۰ اثر كشف شد كه تصویر حیواناتی را همچون گوزن، اسب و گاو كه زمانی در این منطقه از اروپا زندگی می كردند نشان داده است.
شمار و كیفیت سنگ نگاره های كشف شده سبب شده تا بعنوان یك اكتشاف باارزش و نادر محسوب شوند. باستان شناسان بلافاصله خبر اكتشاف خویش را رسانه ای نكردند و مدتی به بررسی و تحقیق درباره این سنگ نگاره ها پرداختند.
به قول اعضای این تیم باستان شناسی، این سنگ نگاره ها در منطقه دور از دسترس غار قرار دارند و قدیمی ترین نوع خود در «كاتالونیا» محسوب می شوند.
مقامات «كاتالونیا» اعلام نمودند این غار از این پس بعنوان یكی از مكان های فرهنگی این منطقه محسوب خواهد شد و این به آن معناست كه از این پس مورد حمایت قانون قرار خواهد گرفت.
اسپانیا خانه بعضی از قدیمی ترین نمونه های سنگ نگاره های ماقبل تاریخ است. این كشور همینطور بعنوان كشوری با بیشترین تعداد محوطه های ثبت شده از سنگ نگاره ها به حساب می آید.1398/11/26
15:20:41
5.0 / 5
2591
تگهای خبر: زندگی , فرهنگی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد