گردشگری عامل پیوند عمیق بین ملت ها

گردشگری عامل پیوند عمیق بین ملت ها

به گزارش سفرگو یزد رئیس هیئت مدیره كانون راهنمایان گردشگری سراسر كشور اظهار داشت: گردشگری می تواند بعنوان ابزار دیپلماسی برای افزایش و بهبود صلح، دوستی، امنیت، همكاری بین المللی و افزایش رشد اقتصادی و درآمد مورد استفاده قرار گیرد.


«محسن حاجی سعید» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ارسال بیش از ۵۰ هزار ماسك توسط یك گروه از گردشگران چینی، اظهار نمود: این گردشگران كه در سال ۹۸ به ایران سفر كرده بودند به كنسولگری ایران در چین تحویل و این محموله تا اختتام هفته به كشور می رسد.
وی با بیان این كه گردشگری می تواند بعنوان ابزار دیپلماسی برای افزایش و بهبود صلح، دوستی، امنیت، همكاری بین المللی و افزایش رشد اقتصادی و درآمد مورد استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: شیوع ویروس كرونا نشان داد گردشگری می تواند ضامن سلامتی جوامع در زمان مواجهه با بحران های مشابه باشد.
این مسئول با تاكید بر این كه دریافت كالاهای اساسی جهت مقابله با بحران سلامت نیازمند رایزنی دیپلماتیك و هزینه های هنگفتی است، اظهار داشت: این هزینه ها صرف سفارش، خرید، بسته بندی و انتقال پول می شود اما با دیپلماسی گردشگری نیازی به هیچ كدام نیست.
حاجی سعید افزود: توریستهایی كه دل در گروی مهربانی و میهمان نوازی مردم ایران داشتند، ۵۰ هزار ماسك سفارش داده، خریده و بسته بندی كردند و روی بسته ها نوشته اند « ایران قوی باش» و به كنسولگری ایران در شانگهای تحویل دادند تا در حفظ ایران سهیم باشند و شاید این مسئله در ذهنشان منجر به شكل گیری باوری باشد كه «ایران، خانه دوم من» است و صیانت از آن وظیفه این گردشگران نیز شمرده می شود.
وی نقش راهنما را در ایجاد پیوند احساسی توریست با فرهنگ ایران بسیار مهم و اساسی دانست و اظهار داشت: باید از «مینا رستگار» راهنمای گردشگری این گروه و دكتر «ولی تیموری» معاون محترم گردشگری كشور كه پیگیر ارسال این هدایا بودند، تشكر ویژه ای داشته باشیم.
رئیس هیئت مدیره كانون راهنمایان گردشگری سراسر كشور درانتها از راهنمایان تمام ایران دعوت كرد تا در پویش «كمك به دولت» برای رفع نیاز به كالاهای اساسی جهت مقابله با ویروس كرونا همراه شوند.
منبع:

1398/12/28
21:15:36
5.0 / 5
2089
تگهای خبر: توریست , خرید , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد