تكلیف ضرر راهنمایان گردشگری از كرونا چه می شود؟

تكلیف ضرر راهنمایان گردشگری از كرونا چه می شود؟

به گزارش سفرگو رئیس هیئت مدیره كانون انجمن های صنفی كارگری راهنمایان گردشگری اظهار داشت: راهنمایان هیچ گاه در صنعت گردشگری و در چنین شرایطی دیده نمی شدند. الان چطور ثابت كنند كه از شرایط پیش آمده متضرر شده اند؟محسن حاجی سعید راهنمای گردشگری به خبرنگار مهر اظهار داشت: امید همه فعالان گردشگری، راهنمایان و مدیران تأسیسات گردشگری پس از اتفاقات آبان ماه به ایام نوروز بود. در شهر یزد هم بهانه ای برای حضور گردشگران در زمستان بواسطه جشن سده داشتیم اما آن هم منحل شد.
وی در ادامه بیان كرد: دولت اخیرا در حال بررسی خسارت هایی است كه متوجه اقشار مختلف جامعه شده است تا به صورتی آنها را پوشش دهد. در بین این مشاغل جایگاه راهنمایان گردشگری چه می شود؟ این شغل هیچ زمانی درست شناخته نشد هنوز هم می بینید كه حتی بیمه آنها گرفتار مشكل است چه برسد به اینكه خسارت هم بگیرند. راهنمایان گردشگری هیچ گاه در صنعت گردشگری و در چنین شرایطی دیده نمی شدند. آنها چطور باید ثابت كنند كه از شرایط پیش آمده متضرر شده اند. به همین دلیل این راهنمایان در واقع نمی دانند كه باید چه كار كنند.
رئیس هیئت مدیره كانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری اظهار داشت: نامه ای در این زمینه به وزیر میراث فرهنگی نوشته و اعلام كردم كه قشر زیادی از راهنمایان گردشگری به اندازه ۹ ماه بیكار خواهند شد. فعلاً وام كم بهره ۲۰ میلیونی را از وزیر میراث فرهنگی درخواست كرده ایم.
حاجی سعید بیان كرد: تمام اتفاقات سیاسی كه در طول سال ۹۸ در ایران افتاد از حوادث آبان و ترور شهید سلیمانی و یا پس از آن سقوط هواپیمای اكراینی و حتی مسائل زیست محیطی و الان هم ویروس كرونا روی گردشگری ایران تأثیر گذاشت. هنوز هم نمی دانیم كه در سال جدید چه اتفاقاتی می افتد. ولی از آبان ۹۸ تا شهریور ماه با همین مشكلات رو به رو هستیم. با این اوصاف یعنی ۸۰ درصد از راهنمایان مخاطبی ندارند.
این راهنمای گردشگری بیان كرد: در این شرایط نیروی متخصصی كه در این عرصه بماند تصمیم می گیرد یا می رود به سمت مشاغل دیگر و یا از آنجائیكه تخصصی روی یك زبان خارجی تسلط دارند می توانند جذب كشورهای دیگر شوند.
وی اظهار داشت: ممكنست اگر هیچ اتفاق دیگری نیفتد پس از ماجرای ویروس كرونا، شاید در شهریور ماه توریست وارد كشورمان شود البته از الان هیچ گردشگری اقدام نكرده است. باید منتظر تغییر شرایط باشیم. حالا كه گردشگران یكی بعد از دیگری تا اختتام خرداد تورهای خودرا لغو می كنند.


منبع:

1398/12/28
23:12:22
5.0 / 5
2283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد