گرم شدن آب و هوا در نروژ یك جاده باستانی را آشكار كرد

گرم شدن آب و هوا در نروژ یك جاده باستانی را آشكار كرد

سفرگو: ذوب شدن یخ كوه های نروژ، مسیر بزرگی در كوه «لندبرین» كه  یكی از مهم ترین مسیرهای تجارتی دوران روم تا اواخر قرون وسطی محسوب می شد را آشكار كرد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، مجموعه ای از آثار باستانی شامل ابزار و لباس در این راه نوظهور كشف شد. این آثار باستانی كه برای مدت زیادی به وسیله یخ پوشانده شده بودند و سالم ارزیابی می شوند، ثابت می كنند انسان ها بیش از آنچه كه پیش تر تصور می شد از ارتفاعات نروژ تردد می كردند.
شواهدی از شكار، جابه جایی فصلی و مسافرت بر روی آنچه كه بنظر می رسد یك جاده كوهستانی پرتردد بوده باشد نیز وجود دارد.
«لارس پیلو» كه یك عتیقه شناس است این اكتشاف را «اكتشافی رویایی» توصیف كرد و بیان كرد: « مسافران گذشته در این راه آثار بسیاری را از خود بجای گذاشته اند كه به وسیله یخ سالم باقی مانده اند. این آثار باستانی می توانند درباره زمان سفر این افراد، دلیل تردد آنها از مسیرهای كوهستانی و حتی هویت این افراد اطلاعاتی در اختیارمان قرار دهند. این اطلاعات از ارزش تاریخی بالایی برخوردار می باشند.»
كاوش در این محل از تابستان گرم سال ۲۰۱۱ كه ذوب شدن یخ ها برای اولین بار به باستان شناسان اجازه تحقیق و بررسی در این مكان را داد، شروع شد.
از نتایج این كاوش به كشف پیراهن مردانه ای با قدمت ۱۷۰۰ سال كه قدیمی ترین لباس كشف شده در نروژ شمرده می شود، می توان اشاره نمود. تابستان گرم سال ۲۰۱۹ اما بخش دیگری از جاده كوهستان «لندبرین» را آشكار كرد.
بعد از سال ها كاوش در این منطقه، باستان شناسان در نهایت به جاده ای باستانی رسیدند كه تاریخ گذاری رادیوكربن نشان داد این مسیر در فاصله دوران رومی تا قرون وسطی به مدت هزاران سال مورد استفاده قرار می گرفته است.
وایكینگ ها بیشتر برای تجارت بوسیله كشتی و دریا شناخته شده هستند، اما تجارت زمینی برای انتقال غذا و ابزار به بازارهای اروپایی نیز مرسوم یوده است.
منبع:

1399/01/31
11:38:58
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: باستانی , تاریخی , سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد