رفیعی شاد مطرح كرد؛

دفاتر مسافرتی در صدور عدم تعهد ایرلاین ها شكایت می كنند

دفاتر مسافرتی در صدور عدم تعهد ایرلاین ها شكایت می كنند

به گزارش سفرگو رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران اظهار داشت: اگر ایرلاین ها به تعهدات خود برای پرداخت خسارت كنسلی پروازها اقدام نكنند، در چند روز آینده شكایت می نماییم.امیرپویان رفیعی شاد رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متأسفانه صحبت های وزیر میراث فرهنگی و وزیر راه درباره برگشت خسارت ناشی از لغو پروازها به مردم پیامدهایی را برای آژانس های مسافرتی داشت. در واقع دفاتر مسافرتی واسط بین ارائه کنندگان خدمات و مصرف کنندگان خدمات سفر هستند. دفاتر مسافرتی تولیدکننده خدمات نیستند و نهایت می توانند خدمات سفر در چارچوب بسته ارائه نمایند. ولی مردم از ما توقع برگشت پول شأن را دارند. ما در حوزه ایرلاین های داخلی و خارجی گرفتار مشکلات مختلفی هستیم. طبیعتاً وقتی وزیر می گوید که وجوه دریافتی مردم باید برگشت داده شود باید تعیین تکلیف کنند که چگونه این کار صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در سال های گذشته، همیشه توپ در زمین آژانس ها بوده است؛ درحالی که ما واسطه هستیم و دفاتر پول بلیت ها را به ایرلاین داده و شرکت های هواپیمایی از بازپرداخت آن امتناع می کنند؛ مثل هواپیمایی ترکیه ای که اعلام نموده وجوه ۶۰ روز بعد از نخستین پرواز پرداخت می شود. درحالی که نمی دانیم اصلاً نخستین پرواز چه زمانی خواهد بود و کرونا کی از بین می رود تا بتوانیم آنرا پس بگیریم. این روزها نوک پیکان به سمت دفاتر گرفته می شود و مردم هم فکر می کنند این تخطی از طرف دفاتر مسافرتی است. شاید این میان دفتری تخطی کند ما منکر آن نمی شویم ولی تعدادشان کم است.
رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران در ادامه اظهار داشت: مدیران بعضی از ایرلان ها می گویند وجوه دریافتی در چارچوب ارز از کشور خارج و به شرکت مرکزی واریز شده است. درحالی که برگشت آن نا ممکن نیست. اگر این وجوه به هرطریقی از کشور خارج شده از همان طریق هم می تواند باردیگر وارد کشور شده و به دفاتر پرداخت گردد تا دفاتر هم به وظایف خود عمل کنند و به مردم پول لغو پروازها را برگردانند. البته بعضی از آنها اصلاً پولی هم خارج نکرده اند. اما حالا احساس می نماییم ایرلاین هایی که در ایران باقی مانده بودند و کار می کردند، تنها برای انتفاع شخصی خودشان فعالیت می نمایند و سبب شده که پول دفاتر بلاتکلیف بماند و دفاتر مسافرتی را حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بدهکار کند. رقمی که می تواند اقتصاد را متزلزل کند. آنهم اقتصادی که روزگار چندان روزگار خوبی نداشت و کرونا هم تیر خلاصی بود به آن و البته صنعت گردشگری.
رفیعی شاد با اعلان اینکه وقتی ما هنوز پول را از خطوط هوایی نگرفته ایم، چه طور آنرا به مردم برگردانیم، اظهار داشت: اگر ایرلاین ها در چند روز آینده همکاری لازم را در پرداخت جریمه لغو پروازها نکنند، از آنها به مراجع قضائی شکایت می نماییم. این جا متولیان مربوطه باید وارد موضوع شوند و به مدیران این خطوط هوایی فشار بیاورند تا به تعهداتشان عمل کنند. شاید الان پروازی وجود نداشته باشد اما در ایام آتی این خطوط هوایی برای مجوزها و کارهای دیگر دست شان زیر ساطور سازمان هواپیمایی کشوری است.
وی با انتقاد از بخشنامه معاونت گردشگری درباره استرداد خسارت لغو پروازها توسط دفاتر مسافرتی اظهار داشت: این بخشنامه که به نظر من باید کار کارشناسی روی آن انجام می گرفت، عنوان نکرده مگر دفاتر وجوه نقد دارند که مردم پول خودرا از دفاتر بگیرند. این مساله حالا سبب جنگ روانی بین ما و مردم شده است. این اتفاق هم فشاری را به همکاران ما وارد کرده و هم اعتماد مردم را به ما از بین می برد.


منبع:

1399/02/05
12:25:08
5.0 / 5
1503
تگهای خبر: تولید , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد