مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

سمنان ۴۰ برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه كرده است

سمنان ۴۰ برنامه گردشگری مجازی مدرن ارائه كرده است

به گزارش سفرگو مدیركل میراث فرهنگی سمنان، اظهار داشت: سمنان اولین استان كشور است كه گردشگری مجازی و مدرن را در 40 آیتم ارائه و به صورت 360 درجه پاناروما در تهران رونمایی كرده است.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، مهدی جمال پس از ظهر چهارشنبه در حاشیه دیدار استاندار سمنان و مدیر عامل و نایب رییس هیئت مدیره گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی کشور به میزبانی استانداری سمنان درباره اقدامات صورت گرفته در زمینه گردشگری در دوران کرونا بیان کرد: سمنان، نخستین استان کشور است که گردشگری مجازی مدرن را با ۴۰ آیتم جذاب و ۳۶۰ درجه با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران رونمایی کرده است.
وی اضافه کرد: بمنظور فرهنگ سازی مناسب و معرفی استان، در نوروز ۹۹ با ۷۵۰ هشتک دو زبانه در فضای مجازی کشور، سعی کردیم تا استعدادها و پتانسیل های این استان را معرفی نماییم که موردتوجه خیلی از استانها و خصوصاً تعدادی از رایزن های فرهنگی سفارتخانه های مستقر در کشور قرار گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان در ادامه بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با وجود تمام تنگناهای مالی و کمبودهای اقتصادی، بیش از ۲۶ میلیارد تومان اعتبار برای این استان تخصیص داده که در مقایسه با سایر استان های کشور، عدد قابل توجهی است.
جمال با اعلان اینکه ایجاد تغییرات کلی در نما و وضعیت داخلی مجموعه های تحت پوشش گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی استان سمنان از الزامات فعالیت پویای این گونه مراکز است، اشاره کرد: یکی از نیازهای اساسی و زیرساختی گردشگری در استان، ایجاد مدرسه هتل داری و مرکز آموزش گردشگریست که این مهم از مطالبات استاندار و مردم استان سمنان نیز شمرده می شود.
وی با اعلان اینکه پویایی و بهسازی، زمین های مازاد بخش گردشگری در استان سمنان، در دستورکار مسئولان است، اظهار داشت: سمنان در سیاست های راهبردی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جز استان های اصلی و مورد توجه کشور است.
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان در ادامه اظهار داشت: باتوجه به تمهیدات اندیشیده شده، اگر مشکل کرونا در کشور به وجود نمی آمد، بی گمان ضریب اشغال تخت های هتل های استان شاهد پیشرفت ۶۰ درصدی می بود که متأسفانه با شیوع ویروس کرونا این مهم حاصل نشد.


منبع:

1399/02/05
20:53:43
5.0 / 5
2211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد