مرز كدام كشورهای اتحادیه اروپا در تابستان باز می شود؟

مرز كدام كشورهای اتحادیه اروپا در تابستان باز می شود؟

به گزارش سفرگو هر یك از كشورهای عضو اتحادیه اروپا رویكرد متقاوتی برای خاتمه دادن به قرنطینه و بسته بودن مرزها اتخاذ خواهند كرد. در این گزارش به برنامه های متفاوت كشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز كردن مجدد مرزها می پردازیم.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از دویچه وله، از آنجایی که کشورهای اروپایی روند کاهش محدودیت های قرنطینه را آغاز نموده اند، بسیاری امیدوارند خسارت های اخیر صنعت گردشگری با باز شدن باردیگر مرزها جبران شود.
در ادامه به برنامه های بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای باز کردن مجدد مرزها می پردازیم:
آلمان
روز چهارشنبه، وزارت کشور آلمان اعلام نمود بخش هایی از مرزهای این کشور برای شهروندان اتریش، سوئیس و فرانسه از شنبه پیش رو تحت تدابیر شدید امنیتی باز خواهد شد. پانزدهم جولای نیز همچنان بعنوان تاریخ مقرر برای آغاز سفرهای بین کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.
با این وجود هشدارهای رسمی آلمان درباره سفرهای خارج از اتحادیه اروپا همچنان باقی است و معین نمی باشد که دولت چه زمانی برای سفرهای بین المللی در ابعاد وسیع تر چراغ سبز نشان خواهد داد.
اتریش
وین نیز پانزدهم جولای را بعنوان تاریخ رسمی بازگشایی مرزهایش به روی کشورهای اتحادیه اروپا اعلام کرد، اما مقامات این کشور روز سه شنبه اعلام نمودند مرزهای این کشور را به روی مجارستان زودتر باز خواهند کرد. دلیل این تصمیم، کمک به رفع مشکلات به وجود آمده برای آن دسته از افرادی است که در یک سوی این مرزها زندگی و در سوی دیگر کار می کنند، عنوان شده است.
اتریش همین طور از روز جمعه مرزهایش را به روی برخی از شهروندان آلمان باز خواهدنمود. گردشگری کوه آلپ این کشور به شدت به بازدیدکنندگان آلمانی وابسته است.
مطمئنا گروه های بزرگی که از ارتفاعات اتریش به آلمان بازگشتند در وقوع موج اول شیوع ویروس کرونا در آلمان بی تاثیر نبودند.
مقامات این کشور امیدوارند به توافق نامه مشابهی با سوئیس و سایر همسایگان خود دست یابند. مقامات اتریش از انجام برخی آزمایشات وضعیت سلامت برای اتباع بیگانه که وارد این کشور می شوند خبر دادند.
فرانسه
فرانسه به توافق نامه ای با بریتانیا دست یافته که به سبب آن شهروندان دو کشور بدون نیاز به گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه امکان عبور از مرزها را خواهند شد. همین طور شهروندان حوزه شینگن، همچون شهروندان سوئیس بعد از ورود به فرانسه از گذراندن قرنطینه معاف خواهند بود.
مرزهای فرانسه جز برای افرادی که بطور مداوم و برای امور کاری نیاز به سفر دارند، تا پانزدهم جولای بسته خواهد بود.
ایتالیا
ایتالیا که بعنوان کانون شیوع ویروس کرونا در اروپا شناخته می شود هیچ گاه بطور رسمی مرزهایش را نبست. با این وجود بسته شدن مرز کشورهای همسایه و اقدامات امنیتی شدیدی که در فرودگاه های ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به اجرا درآمد این کشور را بطور قابل توجهی از سفرهای بین المللی دور کرد.
گردشگری اصل مهمی در اقتصاد ایتالیا شمرده می شود. در شرایط عادی، ایتالیا پنجمین کشور پر بازدید جهان محسوب می شود. در حقیقت گردشگری، ۱۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و ۵ درصد از شغل های این کشور را در بر می گیرد.
اسپانیا
اسپانیا نیز که به شدت به گردشگری بین المللی وابسته است از باز شدن مرزهایش با ضرورت اجرای قانون قرنطینه ۱۴ روزه آگاهی داده است. این قانون جدید از روز جمعه به اجرا در خواهد آمد.
پرتغال
پرتغال که یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری شمرده می شود نیز اعلام نموده، سواحل و هتل های این کشور از اواسط ژوئن میزبان گردشگران خواهد بود.
نروژ
اگرچه نروژ از اعضای اتحادیه اروپا محسوب نمی گردد، از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا محسوب می شود. از روز چهارشنبه، شهروندان کشورهایی همچون «ایسلند» و «لیختن اشتاین» اجازه دارند برای امور کاری و یا درصورت خویشاوندی با یکی از شهروندان نروژ وارد این کشور شوند.
این تصمیم مقامات نروژ بیش از آنکه به گردشگری ارتباط داشته باشد برای فراهم کردن شرایط راحت تر برای کارگران فصلی که به نروژ سفر می کنند، اتخاذ شده است.
لهستان
مقامات لهستان نیز اعلام نمودند بسته بودن مرزهای این کشور تا ۱۲ ژوئن ادامه خواهد داشت. لهستان همچون سایر اعضای اتحادیه اروپا هنوز تاریخ مشخصی برای از سرگیری سفرهای بین المللی خارج از اروپا اعلام نکرده است.
کرواسی
وزیر بهداشت کرواسی در گفت وگویی با یکی از رسانه های محلی این کشور اعلام نمود به سبب مشابه بودن شرایط مبتلایان کرونا در کرواسی و اسلوونی، شهروندان اسلوونی می توانند در ایام آینده وارد این کشور شوند.
مقرر است شهروندان اسلوونی بعد از بازگشت از کرواسی از گذراندن دوران قرنطینه معاف باشند.
یونان
به لطف قرنطینه زود هنگام و سختگیرانه که در بعضی از موارد از حضور مردم در فروشگاه ها نیز جلوگیری می شد، یونان یکی از کشورهای اروپایی با کمترین تعداد مبتلایان بشمار می رود.
یونان می خواهد ۶ نقطه از مرزهای شمالی کشور را در هفته های پیش رو، به روی گردشگران باز کند.1399/02/25
14:41:28
5.0 / 5
1740
تگهای خبر: آزمایش , تولید , زندگی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد