مدیركل میراث فرهنگی استان سمنان:

استان سمنان ۵۴۰۰ هنرمند صنایع دستی دارد

استان سمنان ۵۴۰۰ هنرمند صنایع دستی دارد

مدیركل میراث فرهنگی سمنان با اشاره به فعالیت بیشتر از پنج هزار و ۴۰۰ هنرمند حوزه های مختلف صنایع دستی در سطح استان، اظهار داشت: این هنرمندان از تسهیلات مقابله با كرونا بهره مند خواهند شد.مهدی جمال در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به آثار سو کرونا بر تولید صنایع دستی و همینطور گردشگری، بیان نمود: بیشتر از پنج هزار و ۴۰۰ هنرمند حوزه صنایع دستی در سطح استان زیر نظر میراث فرهنگی ساماندهی شده اند که دولت برای کاهش خسارات بابت کرونا تسهیلاتی در نظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تاثیر کرونا بر رونق تولید صنایع دستی مشهود است، اضافه کرد: یکی از دغدغه هایی که امروز برای دریافت تسهیلات از جانب هنرمندان ما وجود دارد این است که دولت شرط بیمه اشتغال بودن را در این طرح ها الزامی دانسته که این مورد سد راه خیلی از هنرمندان حوزه صنایع دستی در زمینه دریافت تسهیلات کرونا است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان افزود: صنایع دستی بگونه ای است که خیلی نمی توان انتظار تولید انبوه و کارگاهی را داشت و در نتیجه اغلب هنرمندان فعال در این عرصه به صورت خانوادگی کار می کنند که نمونه آن در بافندگی فرش و قالی و… دیده می شود.
جمال با اشاره به اینکه رایزنی برای دریافت تسهیلات برای این گروه انجام شده است، تصریح کرد: در صورت داشتن شرایط، همه هنرمندان بدون هیچ محدودیتی می توانند از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات مبارزه با آثار سو کرونا برخوردار شوند.
وی مشکلات و خسارات بوجود آمده از بابت کرونا به بخش صنایع دستی و گردشگری استان سمنان را زیاد توصیف کرد و اضافه کرد: یکی دیگر از اقداماتی که میراث فرهنگی می تواند برای جبران کاهش فعالیت و در نتیجه خسارت هنرمندان صنایع دستی کند کمک به آنها است که در این حوزه آموزش ۱۳۰ نفر در زمینه های مختلف صنایع دستی برای سال ۹۹ هدف گذاری شده اما امیدواریم به عدد ۳۰۰ نفر برسیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با اشاره به اینکه پارسال ۱۰۰ نفر هنرمند در سطح استان آموزش دیدند، بیان داشت: رونق صنایع دستی از دیگر اقداماتی است که میراث فرهنگی استان برای جبران خسارات واحدهای تولیدی تا آخر سال ۹۹ آنرا به صورت جدی دنبال می کند.

1399/04/01
23:48:08
5.0 / 5
1591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد