جزئیات تبدیل باغ معروف به بزرگ آقا به بوستان

جزئیات تبدیل باغ معروف به بزرگ آقا به بوستان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان را شرح داد.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: باغ وثوق الدوله با مساحت تقریبی دو هکتار در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان ۱۰ فروردین واقع شده و متعلق به بنیاد مستضعفان بود که توسط شهرداری تهران تملک شده است. از همین رو با عنایت به کمبود سرانه فضای سبز موجود در منطقه ۱۴، قرار شد این باغ تاریخی با حفظ درختان و بافت قدیمی و بهره گیری از سبک باغسازی ایرانی – اسلامی به بوستان عمومی تبدیل گردد که با عنایت به اقدامات انجام شده و پیشرفت کار، این بوستان تا آخر شهریور ماه سالجاری به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: هدف آرمانی که در اجرای این طرح دنبال می شود، ارتقای کمی و کیفی فضاهای واجد هویت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران به منظـور تقویـت، رونـق و ارتقاء جریان زندگی شهری است و همینطور اهداف کلی که در طرح تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان عمومی دنبال می شود، نخست، حفظ یک بنای تاریخی پرارزش برای تاریخ و هویت شهر تهران و در نهایت استفاده از ظرفیت های این بنا برای خدمترسانی به مردم منطقه جنوب شرقی تهران است.
بنا براعلام سایت شهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان نمود: مرمت و استقامت بخشی عمارت وثوق الدوله برای افزایش طول عمر این بنای میراثی در حال انجام بوده و باز زنده سازی این بنای پرارزش با کاربری های فرهنگی و اجتماعی برای افزایش سرانه های خدمات فرهنگی منطقه دنبال می شود. از طرفی در محوطه بوستان هم علاوه بر حفظ باغ قدیمی و بازپیرایی مناسب فضای سبز بر مبنای باغسازی ایرانی - اسلامی اجرای طرح ساخت زمین بازی، زمین ورزشی، حیاط های مراکشی، تاکستان و کبوترخانه، احیای سردر، ساخت هشت چشمه سرویس بهداشتی، بهسازی محورها، آبنماها و دیوارهای پیرامونی دنبال می شود.
منبع:

1399/05/14
22:55:22
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: تاریخی , خدمات , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد