مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس؛

دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز راه اندازی می شود

دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز راه اندازی می شود

فارس مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینكه دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی، در شیراز و با دبیری شهردار، راه اندازی خواهد شد، این اقدام را گامی مهم در راه توسعه تعاملات با سایر نقاط جهان و معرفی هرچه بیشتر داشته ها و ارتقاء كمی و كیفی شاخصهای در رابطه با صنایع دستی، دانست.


مصیب امیری چهارشنبه 15 مرداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین قدم پس از ثبت شیراز بعنوان شهر جهانی صنایع دستی، ایجاد دبیرخانه است که مبحث در جلسه با معاون استانداری و با حضور اعضای کارگروه، بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
او افزود: بر مبنای دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از ابتدا قرار بر واگذاری دبیرخانه به شهرداری و انتصاب شهردار بعنوان دبیر بود و این مورد در جلسه یاد شده، به تصویب اعضا رسید.
امیری افزود: بعد از آماده شدن مصوبات قانونی ایجاد دبیرخانه جدید در ساختار شهرداری و صدور حکم شهردار بعنوان دبیر شهر جهانی صنایع دستی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی، دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز تجهیز و راه اندازی می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس تصریح کرد: با راه اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در شیراز فصل جدیدی از فعالیت ها در جهت حفظ، احیاء، آموزش، توسعه و ترویج صنایع دستی در شیراز آغاز خواهد شد.
امیری اظهار داشت: ۳۱ تیرماه سال قبل شیراز، شورایعالی شهرها و روستاهای ملی، شیراز را بعنوان شهر ملی صنایع دستی شناخت و معرفی نمود و به دنبال آن در روز 30 اسفند سال قبل پس از بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی، عنوان شهر جهانی صنایع دستی هم به شیراز اعطاء شد.
وی با یادآوری اینکه شیراز دومین شهر جهانی صنایع دستی ایران به حساب می آید، اظهار داشت: این عنوان با عنایت به تنوع و ریشه دار بودن رشته های صنایع دستی در جغرافیای شهری و نقش مهمی که این صنایع در جامعه ایفا می کنند، به شیراز اعطاء شده است.
امیری با اشاره به اینکه 23 شهر و روستای ایران، عنوان ملی صنایع دستی را به خود اختصاص داده اند، افزود: امیدوار هستیم که راه اندازی دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی، زمینه ای مناسب برای توسعه مناسبات، فعالیتهای بین المللی و برقراری ارتباط با شهرهای دیگر در شبکه شهرهای صنایع دستی، فراهم آورد.
منبع:

1399/05/15
21:53:56
5.0 / 5
1580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد