محمد قاسمی مطرح كرد؛

پروتكل ورود گردشگران بین المللی به ستاد كرونا ارسال می شود

پروتكل ورود گردشگران بین المللی به ستاد كرونا ارسال می شود

به گزارش سفرگو مدیر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: پیش نویس پروتكل ورود گردشگران بین المللی به كشور بعد از تایید نهایی ارگان های فرابخشی مرتبط طی هفته جاری به ستاد كرونا ارسال میشود.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «محمد قاسمی» با اشاره به این خبر اظهار داشت: با توجه به این که طی چند ماه گذشته تهیه پروتکل ورود گردشگران بین المللی با حضور مستمر معاون گردشگری کشور و مسئولین ارشد نهادهای فرابخشی مرتبط در دستور کار قرار گرفته بود؛ پس طبق آخرین نشست تصمیم بر آن شده است تا بعد از تأیید نهایی نمایندگان، متن نهایی شده پروتکل در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب و بعد از آن به شکل رسمی و بوسیله مجاری ذیربط در کشورهای مختلف اطلاع رسانی شود. وی در تشریح روند مشابه بمنظور تهیه پروتکل ورود گردشگران بین المللی در کشورهای مختلف اضافه کرد: انتشار ویروس کرونا، صنعت گردشگری جهان را به شدت گرفتار لطمه های جدی کرده و ضرر وزیانهای مالی هنگفتی به دنبال داشته است؛ بدین سبب کشورهای مختلف، جهت کاهش اثرات منفی اقتصادی و همین طور اجتماعی ناشی از همهگیری این بیماری، رویکرد همزیستی مسالمتآمیز با کرونا را در پیش گرفتهاند؛ بدین ترتیب که ضمن حفاظت از سلامت جامعه در چنین شرایطی تابآوری اقتصادی را نیز افزایش داده و در این راه مبادرت به تعریف و تعیین پروتکل های پذیرش توریستهای خارجی کرده اند. قاسمی اشاره کرد: در واقع کشورهای مختلف با تهیه پروتکل مربوطه بستری مطمئن برای ورود توریستهای خارجی فراهم می آورند و در بلندمدت به این معتقد هستند که روند جابه جایی گردشگران در قالب ضابطه مند امکان پذیر خواهد شد. مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری همین طور تهیه پروتکل ورود گردشگران بین المللی به کشور را تضمین کننده سفر ایمن به ایران خواند و اظهار نمود: ساختار تهیه شده می تواند بعنوان عامل شفافیت و اعتمادساز بین المللی، مشوق و محرک تقاضا برای گردشگران ورودی به کشور باشد.
قاسمی نقش کمیته تدوین پروتکل مورد نظر با حضور و همفکری مشارکت جویانه، مستمر، مجدانه و دلسوزانه نمایندگان دستگاه ها و نهادهای ذیربط شامل وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان، وزارت صمت، وزارت اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی، بیمه مرکزی و پلیس مهاجرت با محوریت دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری را در دستاورد حاصل بسیار مؤثر خواند و اظهار داشت: در ابتدای نشست های مشترک برگزار شده، سعی کردیم با مطالعه و الگوبرداری از نمونه های انجام شده خارجی و بومی سازی آنها و بهره گیری از اقدامات مشابه داخلی، پیش نویس پروتکل مورد نظر را تهیه و سپس به صورت جز به جز در جلسات کارشناسی مورد بررسی، مداقه، بحث و تبادل نظر کاملاً تخصصی و انطباق با ملاحظات موجود در هر دستگاه و نهاد قرار دهیم تا بالاخره با برآوردن انتظارات تمامی اعضا پیشنویس مذکور نهایی شد. مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری تصریح کرد: تمام تلاش بر آن بوده است تا پروتکل مذکور به صورت جامع تهیه شود؛ به شکلی که کلیه ملاحظات در دو مرحله قبل و پس از ورود گردشگران مدنظر قرار گیرد. در این پروتکل منظور از توریست بین المللی ورودی هم توریستهای خارجی ورودی به ایران است و هم ایرانیانی است که از سفر خارجی به کشور بر می گردند.
وی ادامه داد: پروتکل ورود گردشگران مقرر است در تمامی مرزها و ترمینال های ورودی شامل فرودگاه ها، بنادر و پایانه های زمینی اعمال شود و بدین منظور پیوست اجرایی برای آن تدوین شده است که ناظر و مجریان هر یک از وظایف در آن مشخص می شوند. گفتنی است این پروتکل بر طبق شرایط روز کشور و دانش موجود بهداشتی و بمنظور استفاده در دوران بازگشایی مرزها و برداشتن محدودیت های ورود گردشگران به کشور بعد از فروکش کردن موج جهانی و منطقهای بیماری کرونا تهیه شده است و در صورت تغییر شرایط این توانایی وجود دارد تا به فراخور مقتضیات زمان به روزرسانی شود.


روابط عمومی معاونت گردشگری


منبع:

1399/05/21
14:11:50
5.0 / 5
1426
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد