اشتغالزایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی

اشتغالزایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی

به گزارش سفرگو معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: با ثبت این سازمان در سامانه بهین یاب و به سرانجام رسیدن ۷۵۰ طرح، تا یك سال و نیم آینده ۳۰ هزار شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی تولید می گردد.


به گزارش سفرگو به نقل از مهر، نشست خبری ریاست سازمان میراث فرهنگی درباره چهار مصوبه جدید دولت در حوزه گردشگری و صنایع دستی پیش از ظهر امروز در ارگ آزادی برگزار گردید در این برنامه، سعید اوحدی معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این نشست درباره سامانه بهین یاب اظهار داشت: از سال ۹۵ هیئت وزیران مصوبه ای برای حمایت و تسهیل توانمندی بنگاه های اقتصادی، از همان سال تلاش شد كه سازمان میراث فرهنگی بعنوان صنعت بتواند در سامانه بهین یاب كه به همین منظور طراحی شده ثبت شوند اما متأسفانه این اتفاق رخ نداد. اما امسال بلاخره سازمان میراث فرهنگی برای نخستین بار در سامانه بهین یاب به ثبت رسید.

او در تشریح مزایای سامانه «بهین یاب» اظهار داشت: از خصوصیت های این سامانه می توان به عدم نیاز به رجوع حضوری متقاضی به تهران برای دریافت تسهیلات اشاره نمود. همینطور تمام فرآیند در استان و به دست مدیركل سازمان میراث فرهنگی انجام می گردد و پس از تصویب این طرح ها ازسوی استان برای دریافت تسهیلات معرفی می شود، هر مشكلی كه طرح ها با آن روبرو باشند هم در همان استان مورد بررسی قرار می گیرد. همینطور بانك عامل را هم سرمایه گذار تعیین می كند. معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: ۷۵۰ طرح بالای ۶۰درصد پیشرفت فیزیكی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد و امیدواریم با استفاده از این سامانه ۳۰ هزار شغل را در یك سال و نیم آینده تولید نماییم. او با اشاره به اینكه كد دسترسی در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار داده شده كه از تهران هم تمام فرآیند قابل رسیدگی و رصد است اضافه كرد: به علاوه وثیقه ای خارج از طرح گرفته نمی گردد و نیاز نیست كه سرمایه گذار سپرده گذاری انجام دهد.
 

1396/10/16
17:58:51
5.0 / 5
2320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد