مدیركل اداره میراث فرهنگی خوزستان:

راه اندازی پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان

راه اندازی پایگاه یگان حفاظتی عبد الخان

مدیركل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان از افتتاح پایگاه یگان حفاظت در شهر عبد الخان آگاهی داد.سید حکمت موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: این پایگاه یگان حفاظت زیر نظر پایگاه شوش و استان و به فرماندهی یگان حفاظت سرهنگ متناوی فعالیت خودرا شروع می کند.
وی اضافه کرد: سرکشی از محوطه های تاریخی مثل «بیت مشحوت»، شهر تاریخی «مگرنات» و محدوده زیگورات چغازنبیل تا دشت آزادگان به صورت شبانه روزی از وظایف این پایگاه خواهد بود.
مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان در ادامه توضیح داد: بیشتر دغدغه ما محوطه تاریخی «بیت مشحوت» بود که در ۱۰ سال اخیر مورد تعرض قرار گرفته و در چند ماه اخیر تلاش بر این بوده که حفاری های غیرمجاز متوقف شوند که با پیگیری های مورد نظر این حفاری ها متوقف شدند.
موسوی در ادامه اظهار داشت: در چند سال اخیر تعرض به محوطه های تاریخی زیاد شده بود که امید می رود با استقرارِ نیروهای یگان حفاظت در شهر بخش شاوور این مسئله کنترل شود.
وی تصریح کرد: در این پایگاه یگان حفاظت از نیروهای محلی برای این پایگاه در بخش شاوور استفاده شده است که شورای شهر، شهردار الوان و نماینده شوش به این مسئله رسیدگی داشتند و مردم نیز حمایت کردند.
به گزارش سفرگو به نقل از مهر، محوطه تاریخی مگرنات، بقاع سادات و محوطه شهر اسلامی مگرنات که اخیرا مورد تعرضِ حفاران غیرمجاز قرار گرفته بود، موجب ایجاد نگرانی میان دوستداران میراث فرهنگی شده بود که در این راستا افتتاح این پایگاه یگان حفاظت می تواند در بهبود وضع موجود در این محوطه های تاریخی کمک نماید.

1399/08/06
10:46:12
5.0 / 5
1250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد