هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان

هفت خوان گردشگری یزد مسیری خوش برای معلولان

سفرگو: یزد سرپرست مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیك شهرداری یزد از طرح های اصلاح هندسی و مناسب سازی مسیر گردشگری معلولان و مناسب سازی معابر این مسیر با عنوان «هفت خوان گردشگری» خبر داد.


«محمد مرزبان» ضمن اشاره به برگزاری جلسات بررسی پیشنهادهای مناسب سازی مسیر همافر تا مسجد جامع، اظهار نمود: لازم است در جهت رفع موانع و نابسامانی های موجود و فراهم کردن مسیرهای مناسب برای معلولان لزوم بازبینی، اصلاح و رعایت ضوابط و دستورالعمل ها و بهره مندی از تجارب ارزشمند سایر شهرها، در جلسات مطرح شود.
وی ادامه داد: در این شرایط، بهترین الگوها و پیشنهادها برای مناسب سازی مسیرهای حرکتی معلولان و سایر عابرین پیاده و سهولت دسترسی و ترددهای عرضی و طولی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
به قول سرپرست مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد، در این جلسات هم تمام طول مسیر هفت خوان، از میدان همافر تا مسجد جامع مورد بررسی قرار گرفت و نظرات نهایی بعد از تصویب نهایی اجرا می گردد.
وی با اشاره به اینکه گره هایی در میدان همافر وجود دارد که برای حل آن نیاز به ایجاد تغییرات هندسی در میدان است، اظهار داشت: در بلوار شهید صدوقی، تقاطع خیابان شهید عابدی و خیابان شهید خلیل حسن بیگی و و میدان آزادی (باغ ملی) هم تغییراتی به منظور مناسب سازی مسیر نیاز است که در صورت تصویب طرح، اعمال خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در مناسب سازی مسیر در میدان آزادی، جانمایی خطوط عابر پیاده مدنظر بوده و اصلاح هندسی در این میدان انجام نمی‎شود، اظهار داشت: میدان شهید بهشتی هم نیازی به اصلاح هندسی ندارد و تنها مبحث جانمایی خط کشی عابر پیاده در ابتدای خیابان فرخی و ابتدای خیابان دهم فروردین مدنظر است.
این مسئول با اشاره به اینکه در این نشست پیشنهادهای مشاور به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: مناسب سازی تفاطع خیابان شهدا و خیابان امام همینطور تقاطع خیابان مهدی، خیابان امام و خیابان مسجد جامع هم مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد طرح مورد نظر ضمن اصلاح موارد تایید گردد.
به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، مرزبان ضمن اشاره به اینکه پیش از این جلسه بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان از مسیر انجام شده، خاطرنشان کرد: تلاش ما فراهم کردن شرایطی مناسب برای طی مسیر توسط افراد معلول و سایر عابران پیاده بوده و این مهم بعنوان یک دستورکار ویژه مدنظر شهرداری است.
منبع:

1399/09/03
13:26:52
5.0 / 5
1217
تگهای خبر: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد