راه اندازی طرح توانمندی راهنمایان در پاسخگویی به توریستهای خارجی

راه اندازی طرح توانمندی راهنمایان در پاسخگویی به توریستهای خارجی

سفرگو: رئیس مؤسسه آوای فطرت و معنویت اظهار داشت: این مركز بعنوان مركز تخصصی گردشگری دینی برای پاسخ هر چه بهتر به سوالات توریستهای خارجی مبادرت به راه اندازی طرح جامع توانمندسازی راهنمایان كرده است.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، سید مصطفی میرفندرسکی با بیان این مطلب اظهار داشت: توریستهای خارجی در طول مدت اقامت در ایران در کنار سوالات در رابطه با تاریخ، تمدن، فرهنگ و معماری، سوالات دینی و مذهبی مختلفی از راهنمایان می پرسند که نیازمند توانمندی راهنمای تور در پاسخگویی به این سوالات است.
وی اضافه کرد: پاسخگویی به سوالات دینی گردشگر ها نیازمند بهره مندی از اسلوب و روش متناسب برای افراد غیرمسلمان است و راهنمایان بعنوان سفیران و نمایندگان فرهنگی ایران، ضمن آشنایی با برخی آموزه های دینی باید با در نظر گرفتن فرهنگ و ملیت توریستهای خارجی به صورت کارشناسانه و بی طرفانه پاسخگوی سوالات دینی آنها باشند.
رئیس مؤسسه آوای فطرت و معنویت بیان کرد: این مرکز تخصصی گردشگری دینی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و با همکاری مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، در امتداد توانمندسازی راهنمایان در عرصه پاسخگویی به سوالات دینی توریستهای خارجی در نظر دارد با جمع آوری و طبقه بندی سوالات دینی گردشگر ها و نیازسنجی اولیه نسبت به تولید محتوا متناسب برای راهنمایان تور را اقدام نماید.
میرفندرسکی اشاره کرد: مهمترین رویکرد این طرح ارزیابی میدانی و نیازسنجی برای راهنمایان در زمینه تورگردانی است که می تواند به اهداف مختلفی در زمینه تولید محتوای مناسب در قالب های گوناگون برای راهنمایان نائل شود. راهنمایانی که سابقه تورگردانی در تورهای ورودی دارند، می توانند با ورود به سامانه این مرکز به آدرس VoiFS.com/Religious-Questions و یا به آدرس مختصر Peku.ir/i در اجرای هرچه بهتر این طرح مشارکت داشته باشند.

1399/09/04
11:27:41
5.0 / 5
1404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد