كرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد

كرونا صنایع دستی را در سراشیبی قرار داد

به گزارش سفرگو یك فعال حوزه صنایع دستی با اعتقاد بر اینكه شیوع كرونا سبب افزایش چشم گیر قیمت محصولات صنایع دستی شده است، اظهار نمود: تا زمانی كه این ویروس از بین نرود، وضعیت بازار صنایع دستی تغییر چندانی نخواهد كرد.


اکبر مردعلی، هنرمند صنایع دستی در حوزه تراش شیشه در استان قزوین در گفت وگویی با ایسنا درباره وضعیت هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی در روزهای کرونا با اشاره به اینکه «فروش محصولات این حوزه در ماه های اخیر با افت زیادی همراه بوده است»، اظهار نمود: وضعیت صنایع دستی نسبت به سالهای گذشته بخصوص از زمانی که بیماری کووید ـ ۱۹ شدت یافت، در سراشیبی قرار گرفته است. باید این نکته را در نظر داشت که با عنایت به احتمال شیوع بیماری امکان فعالیت در کارگاه های صنایع دستی کمتر شده و تعداد هنرمندان فعال در این رشته هم کاهش پیدا کرده است. از طرفی با عنایت به گرانی مواد اولیه، محصولی که تولید می نماییم هم به قیمت های فضایی رسیده است.
او با اشاره به اینکه «محصولات صنایع دستی در روزهای کرونا با افزایش زیاد قیمت همراه بوده است»، تصریح کرد: طبیعی است که مردم الان به فکر معیشت خودشان هستند تا به فکر تهیه لوازم تزیینی امیدواریم که با از بین رفتن ویروس کرونا و برگزاری باردیگر مراسم های شادی وضعیت فروش صنایع دستی هم بهتر شود. به نظرم تا زمانی که این بیماری از بین نرود نمی توان برای صنایع دستی کاری کرد.
این فعال حوزه صنایع دستی در پاسخ به این پرسش که معاونت صنایع دستی چه کمکی می تواند به هنرمندان و صنعتگران این رشته کند، اظهار نمود که در چنین شرایطی میزان فروش تولیدکنندگان و درآمدزایی آنها پایین آمده است، دولت می تواند با در نظر گرفتن سوبسیدهایی برای کارگاه های فعال حوزه صنایع دستی و همینطور فراهم کردن بسترهایی برای فروش و همینطور پیشگیری از ورود صنایع دستی از کشورهای خارجی به رونق بازار صنایع دستی کشور کمک کمک نماید.
منبع:

1399/09/04
17:12:42
5.0 / 5
1916
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد