معاون گردشگری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی:

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی كشور كاملا منطبق است

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی كشور كاملا منطبق است

معاون گردشگری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره كرد: صنعت گردشگری ایران با اهداف كلان نقشه مهندسی فرهنگی كشور در انطباق كامل است.


به گزارش سفرگو به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در دیدار با محمود حاجیلویی ـ معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرائی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی ـ و اعضای این بخش که با هدف بازخوانی سند استراتژیک توسعه گردشگری و نیز بررسی مفاد فرهنگی سند مورد اشاره در محل معاونت گردشگری انجام شد، اظهار داشت: باتوجه به تکلیف قانونی و جهت گیری تعیین شده در ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه بمنظور تدوین سند توسعه گردشگری، اقدام برای تحقق آن گامی در امتداد ایفای نقش دستگاه های اجرائی در بخش گردشگری به شمار می آید.
وی بیان کرد: ما از نگاه هم افزایی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز برای پربار ساختن و اثرگذار کردن این سند در حوزه فرهنگی استقبال خواهیم کرد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: گردشگری صنعتی به شمار می آید که در رابطه با مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و بخش فرهنگ بعنوان یکی از ارکان اصلی آن، خودرا با اهداف کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور در انطباق کامل قرار داده است.
محمود حاجیلویی ـ معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرای ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی ـ نیز با تشریح نقشه مهندسی فرهنگی و ستاد تشکیل یافته، سیاست های فرهنگی گردشگری، دیدگاه ها و نقطه نظرات خودرا با تاکید بر مزیت ها و ارزش افزوده فرهنگی در صنعت گردشگری بیان کرد.
او با تاکید بر این که در اسناد فرادست فرهنگی، موضوعات باید فراتر از اقدامات یک قوه دیده شوند، به لزوم مشارکت همه کنشگران در درون حاکمیت ملی اشاره نمود و اضافه کرد: ارتقای مباحث فرهنگی در سند استراتژیک به متولی گری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و بدین سان از تعدد اسناد جلوگیری خواهد شد.
اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رئیس جمهوری ـ اخیرا با ابلاغ ماده واحده «سند جامع گردشگری»، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را موظف کرده است با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی «سند جامع گردشگری» را مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی کشور بازخوانی کند.1399/09/06
19:13:30
5.0 / 5
1295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد