معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تاكید كرد:

بازاریابی صنایع دستی در خارج از كشور

بازاریابی صنایع دستی در خارج از كشور

به گزارش سفرگو معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: برای اشتغال در حوزه صنایع دستی كشور باید در خارج از كشور بازاریابی شود.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه همایش پشتیبانی از تولید و اشتغال در مناطق روستایی، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: برای اشتغال در حوزه صنایع دستی، باید هم در خارج از كشور بازاریابی شود و هم داخل كشور معرفی شود كه با عنایت به مشكل آبی كه در كشور وجود دارد، این نوع اشتغال نیاز به مصرف چندان آب ندارد.
وی ادامه داد: در بحث تولید لباس و یا فرآوری صنایع معدنی می توان اشتغال زایی قابل توجهی را تولید كرد؛ چراكه تولید اشتغال در بخش ها هزینه كمتری نسبت به سایر صنایع دارد.
وی با اشاره به اقداماتی كه در جهت مهاجرت معكوس به روستاها انجام شده است، اضافه كرد: تولید مجمع های آموزشی یكی از این اقدامات است؛ چون كه روستائیان با داشتن دغدغه آینده فرزندان شان از نظر تحصیلی است چراكه پس از تحصیل در مقطعی امكان ادامه تحصیل برای فرزندان آنان نبود كه با تولید مجتمع های آموزشی جلوی مهاجرت از روستاها به شهرها گرفته شد.
رضوی تصریح كرد: در بحث درمان هم مشكلات روستائیان با تولید مجمتع های درمانی، برطرف شد و فرصت خوبی هم برای تولید اشتغال در روستاها به وجود آمده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور با اشاره به مقاوم سازی مساكن روستایی، خاطرنشان كرد: بیش از 5 میلیون واحد مسكونی روستایی در كشور وجود دارد كه قریب به 60 درصد این خانه ها مقاوم سازی شده و 40 درصد آن باقی مانده است و بنیاد مسكن در این بخش خوب عمل كرده و باید بتوانیم اعتبارات این بخش را به 400 هزار میلیارد تومان برسانیم.


 

1396/10/20
23:04:54
5.0 / 5
2446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد