معاون گردشگری در نشست وزرای گردشگری كومسك مطرح كرد

لزوم تعریف استانداردهای جدید خدمات الكترونیك به گردشگران

لزوم تعریف استانداردهای جدید خدمات الكترونیك به گردشگران

به گزارش سفرگو ولی تیموری اظهار داشت: تعریف استانداردهای جدید خدمات الكترونیك به گردشگران با عنایت به تغییر ساختارهای كلی سفر در روزهای همزیستی با كرونا و پسا كرونا لزوم بسیاری دارد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، «ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن حضور مجازی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در سی و ششمین نشست وزرای گردشگری کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان همکاریهای اسلامی معروف به کومسک، همکاری نهادهای بین المللی به منظور تعامل و همفکری در زمینه حیات گردشگری در بحران کرونا را امری بسیار ضروری خواند و با عنایت به تغییر احتمالی ساختارهای کلی سفر در روزهای پسا کرونا، بر بازبینی در بازارهای هدف، بازتعریف محصولات گردشگری و بهبود سطح عرضه خدمات الکترونیک، تاکید نمود.
تیموری در این جلسه که به صورت وبیناری حول دو محور «واکنش به کووید ۱۹» و «ارتقای کارآفرینی برای رقابت پذیری صنعت گردشگری» برگزار گردید با عرضه گزارشی از اقدامات کشورمان جهت انطباق و همزیستی با کرونا نظیر پشتیبانی از فعالین صنعت توریسم در چارچوب بسته های حمایتی شامل امهال بدهی ها و اعطای وام با بهره کم و دوره تنفس طولانی، تعریف پروتکل های بهداشتی و ابلاغ ضوابط سفرهای هوشمند، خسارت های وارده به این حوزه را قابل توجه خواند و بر ضرورت همفکری و تبادل تجربیات میان کشورهای اسلامی در مهار بحران کرونا در حوزه گردشگری تاکید نمود.
تیموری همینطور ضمن تاکید بر پیوند تنگاتنگ بین گردشگری و اشتغال، ارتقای کارآفرینی بخصوص در سطح جوامع محلی و از راه استارت آپ ها (کسب و کارهای نوین) را مولفه ای بسیار مهم و اثرگذار در افزایش رقابت پذیری مقاصد گردشگری خواند و در این راستا به توجه ویژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این امر و تشکیل واحدی مشخص بدین منظور در ساختار جدید خود اشاره نمود.
معاون گردشگری در جمع بندی سخنان خود، ضمن تبیین لزوم اقداماتی نظیر بازتعریف استانداردهای موجود، تعریف استانداردهای جدید و تسهیل صدور مجوز فعالیت برای عرضه دهندگان خدمات در شرایط همه گیری کرونا، پرداخت جدی به مباحثی همچون توسعه خدمات الکترونیک، بازبینی در دستورالعمل ها و خط و مشی های گردشگری، ظرفیت سازی در جامعه محلی و اهمیت آموزش نیروی انسانی را ضروری دانست.
در افتتاحیه این رویداد «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به ایراد سخنرانی پرداخت و مقاماتی همچون معاون رئیس جمهور ترکیه، رئیس بانک اسلامی، دبیرکل سازمان همکاریهای اسلامی و تعدادی از وزرای گردشگری و اقتصادی کشورهای عضو، در این اجلاس مجازی حضور داشتند.
کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان همکاری اسلامی بعنوان یکی از کمیته های تخصصی سازمان همکاری اسلامی در سال ۱۹۸۱ و با تصویب سومین اجلاس سران اسلامی بنیان نهاده شد. رئیس جمهور ترکیه بعنوان رئیس دائمی این کمیته معرفی و میزبانی جلسات آن به ترکیه واگذار شده است. این کمیته با ۵۷ عضو دائم و ۵ عضو ناظر، بعد از سازمان ملل متحد دومین سازمان جهانی از لحاظ تعداد اعضا است.


منبع:

1399/09/11
23:38:14
5.0 / 5
1185
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سفر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد