جشنواره جاذبه های گردشگری ایران فراخوان داد

جشنواره جاذبه های گردشگری ایران فراخوان داد

به گزارش سفرگو سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتالی برگزار می گردد.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (ISTTA)، رحیم یعقوب زاده، رئیس این مرکز و دبیر سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران اظهار داشت: از آن جایی که تکنولوژی نوین تغییرات زیادی را در ارتباط فرد با جهان پیرامون بوجود آورده است و ابزار نوین مورد استفاده دوران کنونی، می تواند زمینه ای برای توسعه و تعمیق هویت ملی و پویایی و نشاط در فضای دانشگاه باشد، مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران با در نظر داشتن این موضوع، سومین جشنواره ملی دانشجویی عکس و فیلم جاذبه های گردشگری ایران را برگزار می نماید.
او اضافه کرد: تمرکز این جشنواره در سه بخش عکس، فیلم و محتوای دیجیتال (اینفوگرافی و موشن گرافی) است که به معرفی جاذبه های گردشگری ایران از جانب دانشجویان، ترویج فرهنگ سفر و معرفی و تقدیر از دانشجویان خلاق و مستعد در زمینه های مورد اشاره که به شکلی خلاقانه، منتقدانه، هنرمندانه و مسأله محور موضوعات در ارتباط با گردشگری و میراث فرهنگی را در معرض نمایش قرار می دهند، می پردازد.
رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران هدف از برگزاری این جشنواره را فراهم کردن زمینه برای انعکاس جاذبه های گردشگری ایران از دریچه‌ی دوربین دانشجویان، کمک به تولید و نشر محتوای بصری فاخر و درعینِ حال جذاب و داده های متقن با مبحث جاذبه های گردشگری، زمینه سازی برای معرفی مقاصد کمتر شناخته شده گردشگری در جهت توزیع مناسب سفر در کشور و زمینه سازی برای توجه به موضوعات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جهت توسعه اقتصادی و اشتغال ذکر کرد.
یعقوب زاده اضافه کرد: آثار ارسال شده از جانب هیأت داوران که متشکل از استادان، هنرمندان و کارشناسان حوزه عکس، فیلم، محتوای دیجیتال و گردشگری می باشد داوری خواهد شد و نهایتا در مراسم اختتامیه ای که در خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود به برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا می شود. هادی آفریده، کتایون جهانگیری و علی آذرنیا همچون داوران این جشنواره هستند.
به قول او، جوایز این دوره از جشنواره در هر بخش مجزا است که به نفر اول هر بخش مبلغ هفت میلیون تومان، نفر دوم هر بخش چهار میلیون تومان، نفر سوم جشنواره دو میلیون تومان و نفرات چهارم تا هفتم هم مبلغ ۵۰۰هزار تومان و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
یعقوب زاده مهلت ارسال آثار را ۲۵ فرودین ۱۴۰۰ اعلام نمود و اظهار داشت: علاقه مندان می توانند جهت شرکت در جشنواره و ارسال آثار به سایت دبیرخانه جشنواره به آدرس www.istta.ir رجوع کنند.1399/10/21
14:19:07
0.0 / 5
997
تگهای خبر: تولید , سایت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد