فیش حج را چگونه بفروشیم؟

فیش حج را چگونه بفروشیم؟

سازمان حج و زیارت، شیوه واگذاری قانونی اسناد یا فیش های حج و عمره را اعلام نمود.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، کامران اکبری ـ مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت ـ ضمن اشاره به راه اندازی سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع، اخطار داد: متقاضیان مراقب افراد سودجو باشند.
او درباره سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه گذاری حج، توضیح داد: برپایه مندرجات درج شده در قبوض ودیعه گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده، شخص ودیعه گذار می تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خویش را برای یک بار واگذار کند.

وی ادامه داد: در جهت عرضه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها شامل واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه ای از جانب سازمان حج و زیارت به نشانی tasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان عرضه می کند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت اظهار داشت: متقاضیان با ورود به این سامانه می توانند درخواست خویش را در هر استان یا شهرستانی که ودیعه گذاری کرده اند و سکونت دارند ثبت کنند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت هستند، اقدام به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه گذاری کنند.

او متذکر شد: واگذارکنندگان و همینطور دریافت کنندگان قبوض ودیعه گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خویش را از راه سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می پردازند، رجوع نکنند.اکبری با اشاره به اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه ها و سودجویان و هزینه های اضافی ناشی از آن دارد، اضافه کرد: ودیعه گذاران می توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می شود، اولویت تشرف خویش را به افراد واجد شرایط واگذار کرده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می شود، بهره مند شود و نایب الزیاره آنها باشد.

وی تصریح کرد: هیچ یک از مراکز، افراد و سامانه هایی که در حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه اندازی و هدایت کرده اند مورد تایید سازمان حج و زیارت نیستند. این گونه اقدامات در روند جاری امور اختلال ایجاد کرده، روال مقررِ این گونه واگذاری ها را گرفتار وقفه کرده، واسطه گری اتفاق افتاده و هزینه هایی به طرفین تحمیل شده است، ازاین رو به متقاضیان تاکید می شود که امور واگذاری و تهیه قبض خویش را مستقیماً از راه سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را از راه افراد و مراکز واسطه گر دنبال نکنند.
مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت درباره واگذاری کارت های اولویت های عمره هم اظهار داشت: در مورد کارت های اولویت های عمره هم کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آنرا دارند، باید صرفا از راه دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری کنند.
منبع:

1399/10/27
19:21:44
0.0 / 5
1023
تگهای خبر: خدمات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد