اعتراض اهالی بندرعباس به حضور گردشگران؛

ساحل بكر سورو محل تیك آف خودروی گردشگران شد

ساحل بكر سورو محل تیك آف خودروی گردشگران شد

سفرگو: ساکنان سورو از اینکه گردشگران شهرهای دیگر این روزها با خودروی خود وارد تنها ساحل بکر بندرعباس شده اند اعتراض کردند.خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ تنها ساحل بکر بندرعباس در استان هرمزگان همان ساحل سورو است که می شد گردشگران و ساکنانش بدون ایجاد مزاحمت کنار دریا چند دقیقه ای حضور پیدا کنند چون سواحل دیگر دسترسی به دریا و ساحل ندارد.
اما در ایام اخیر به سبب هجوم گردشگران به شهرهای جنوبی به خصوص بندرعباس و جزایر قشم و هرمز نه فقط نگرانی ها را درباره شیوع موج چهارم بیماری افزایش داده است بلکه سبب نارضایتی و اعتراض ساکنان این مناطق نیز شده است.
یکی از این اعتراضات که در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته مربوط به اعتراض ساکنان محله سورو در بندرعباس است. در فضای مجازی تصاویر و فیلم های مختلفی از تصادفات، در آب ماندن خودرو ها و ازدحام جمعیت گردشگران در ساحل سورو در حال انتشارست به خصوص از زمانی که یک تصادف در این ساحل رخ داد.

در روزهای اخیر براثر برخورد یک خودرو با یک موتورسیکلت در ساحل سورو، زنی که سرنشین موتور بود جان خودرا از دست داد. این حادثه در حالی رخ داده که این خودروی متعلق به یکی از مسافران استان های همجوار، در حال تیکاف کردن و دور زدن با سرعت بالا در ساحل بود که در همین حین با موتورسیکلتی در حال عبور برخورد کرد. حالا راننده نیز در وضعیت وخیمی به سر می برد.
اما این تنها اتفاق در محله سورو نبود، هر هفته تقریباً یک حادثه در این ساحل رخ می دهد اما زمانی این وقایع بیشتر می شود که مسافران به این استان هجوم می آورند. با این وجود اهالی سورو هر بار شاهد یک تصادف و یا گیرکردن خودرو ها در ساحل هستند که با کمک نیروهای امدادی از ساحل بیرون کشیده می شود چون بیشتر این خودرو ها در زمان جزر و مد در نزدیک ترین فاصله با دریا پارک می شوند.
از طرفی اهالی ساکن در این محله تاریخی و قدیمی، نمی توانند با خیال آسوده کنار این ساحل حضور پیدا کنند چونکه ساحل سورو به پارکینگ تبدیل گشته نه فضای تفریحی و آرامش بخش.
این ها دلایلی است که باعث شده اعتراض ساکنان بیشتر شود. از طرفی متولیان در شهرداری بندرعباس با وقوع هر اتفاقی در این ساحل تنها برای مدت زمان کوتاهی، ممنوعیت تردد خودرو به ساحل را اعلام می کنند و بعد از گذشت چند روز این ساحل باردیگر باز شده و خودروی مسافران تا لب دریا تردد می کند.

تردد خودرو ها در این منطقه تنها سبب سلب آرامش اهالی سورو و توریستهایی که قصد لذت از این ساحل بکر را دارند نیست بلکه تهدیدی برای اکوسیستم آبزیان ساحلی نیز شده است.
خودروسواران پرندگان مهاجر را فراری داده اند، خرچنگ های کمتری به ساحل می آید و صدف کمتری می توان در این ساحل دید.
اسماعیل موجدی نژاد معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس نوروز امسال اظهار داشته بود: ورود خودرو به ساحل سورو در روزهای نوروز ۹۹ ممنوع خواهد بود و طی این ایام، تدارک سه پارکینگ بمنظور استفاده شهروندان و مسافران نوروزی در نزدیکی این ساحل در دستور کار قرار دارد.
معاون شهردار بندرعباس نسبت به جلوگیری از فعالیت دست فروشان خصوصاً در ساحل سورو اصرار کرد و اظهار داشت: متأسفانه فعالیت دستفروشان علاوه بر ایجاد هرج و مرج، موجب ورود حجم زیادی از زباله به شهر و خصوصاً ساحل و دریا می شود.
این گفته ها موید آنست که شهرداری برای جلوگیری از اتفاقات تنها به محدوده زمانی خاصی توجه دارد. به این معنا که اگر اتفاقی در ساحل بیفتد مانند تصادف اخیر و یا با ازدحام جمعیت رو به رو شوند مانند نوروز امسال، ممکنست برنامه ای برای جلوگیری موقت از ورود خودرو به ساحل سورو داشته باشند وگرنه طرح دائمی برای بکر ماندن این ساحل ندارند تا هم نفع آن به گردشگران اهالی سورو برسد و هم از اتفاقاتی مانند تصادف افراد با خودرو های هنجارشکن و در آب ماندن خودرو ها جلوگیری شود.


منبع:

1399/11/04
14:39:09
0.0 / 5
1057
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد