اما و اگرهای احیای اقتصاد گردشگری نوروز ۱۴۰۰؛

تعطیلی گردشگری، پاك كردن صورت مساله است

تعطیلی گردشگری، پاك كردن صورت مساله است

یزد در حالی حیات اقتصاد گردشگری برای احیا به فرصت نوروز ۱۴۰۰ امیدوار است که استاندار یزد با تکیه بر پشتیبانی از گردشگری هوشمند و اقامت ایمن، این حمایت را مشروط به شرایط روز کرونا ذکر می کند.


گردشگری یکی از صدمه دیده ترین صنایع در دوران کرونا به حساب می آید که تمام فرصت های خود برای احیا بعد از این اپیدمی را از دست داده و ریزش هزاران نیروی کار شاغل در صنعت توریسم و بحران رکود و ورشکستگی این صنعت از بحران هایی جدی است که به نظر می آید که اگر تدبیری برای آن در نوروز پیشرو اندیشیده نشود، این صنعت برای سال ها نتواند کمر راست کند.
البته در استان یزد متولیان امر برای سال جاری ستاد مدیریت و کنترل سفر را جایگزین ستاد خدمات سفر کرده اند تا گردشگری هوشمند و اقامتی ایمن را برای مهمانان و مسافران نوروز ۱۴۰۰ در این استان داشته باشند و سلامت مردم در جریان این سفرها حفظ شود و در عین حال، حیات اقتصادی و اجتماعی گردشگری یزد هم با حداقل ها ادامه یابد.
احیای گردشگری نوروزی مشروط به شرایط
«محمدعلی طالبی» استاندار یزد در گفتگو با خبرنگار ایسنا، در اینباره با بیان اینکه متناسب با شرایط کرونا در حال برنامه ریزی برای برنامه های نوروزی هستیم، اظهار نمود: در مورد آینده و سفرهای نوروزی با اولویت سلامت مردم و رفع نگرانی های آنها باید تصمیم گیری نماییم.
وی با بیان اینکه یزد استان پیشرو در مورد گردشگری هوشمند و اقامت ایمن در کشور است، اظهار داشت: شرایط هتل ها و مراکز اقامتی مجاز استان یزد برپایه ضوابط مربوطه، مهیای اقامت ایمن شده است و امیدوار هستیم که در شرایط کرونا، امکان استقبال از گردشگران نوروزی در یزد هم فراهم باشد.
استاندار یزد با تکیه بر این که از ابتدا طرح سفر ایمن مورد استقبال یزد قرار گرفت، اظهار داشت: با این حال، باید در نظر داشته باشیم که یزد در پیک های کرونا، همیشه یکی از استان های اول کشور بوده است، بنابراین حمایت های ما از گردشگری هوشمند و اقامت ایمن هم تا حدودی بستگی به شرایط روز در بحث بیماری کرونا دارد.
موافق تعطیلی گردشگری نیستم
«محمدصالح جوکار» نماینده مردم یزد و اشکذر و دبیر فراکسیون گردشگری مجلس هم در گفتگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه با بروز یک اپیدمی در کشور نباید زندگی مردم را تعطیل کند، اظهار داشت: در این وضعیت باید شرایط را به نفع خود قرار دهیم و تهدیدات را به یک فرصت بدل نماییم.
این نماینده مجلس در مورد سفرهای نوروزی و گردشگری هوشمندانه هم خاطرنشان کرد: تعطیلی راحت ترین مسیر و به منزله پاک کردن صورت مساله است، بنابراین باید شیوه هایی هوشمندانه داشته باشیم، بدین منظور هم با تعطیلی گردشگری موافق نیستیم و باید محیطی مدیریت شده را رقم بزنیم.
منبع:

1399/12/05
23:57:17
0.0 / 5
703
تگهای خبر: خدمات , زندگی , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد