افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با حاشیه های كرونا

افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با حاشیه های كرونا

به گزارش سفرگو نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران از امروز راه اندازی شد. این نمایشگاه تا روز جمعه هشتم اسفندماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برپا است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، افتتاحیه این نمایشگاه با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعدادی از فعالان گردشگری، نمایندگان مجلس و نمایندگان سفارتخانه های خارجی کشورهای مقیم همچون عراق، انگلیس، اتریش، ازبکستان و ایتالیا برگزار گردید. در ورودی سالن افتتاحیه تونل ضدعفونی کننده نصب شده بود اما تب سنجی یا اقدامات دیگری در مراسم افتتاحیه انجام نشد.
ظرفیت سالن افتتاحیه ۱۵۰ نفر درنظر گرفته شده بود که صندلی ها با فاصله از یکدیگر قرار داشت، اما تهویه سالن با ایراد مواجه بود، به صورتی که از نیمه های مراسم درهای سالن باز گذاشته شد. مراسم افتتاحیه که با اجرای گروه های موسیقی محلی هم همراه بود، حدود دو ساعت طول کشید. افتتاح سالن های نمایشگاه توسط وزیر میراث فرهنگی و گردشگری هم با ازدحام جمعیت مواجه گردید.
ورودیه نمایشگاه بین المللی برای عموم ۲۰ هزار تومان است. چهار سالن به استان ها اختصاص یافته که محصولات گردشگری و صنایع دستی را عرضه کنند، هرچند که پروتکل های کرونا حضور شرکت کنندگان را محدود و فضای غرفه ها را کوچک تر کرده است.


در ورودی هر سالن تونل ضدعفونی کننده نصب شده و بازدیدکنندگان قبل از ورود تب سنجی می شوند، اما هیچ محدودیتی در تعداد بازدیدکنندگان وجود ندارد، درحالی که قبلا اعلام شده بود برای حضور باید از پیش به صورت آنلاین نوبت گرفت.
سخنگوی ستاد ملی کرونا هم گفته که نمایشگاه های تخصصی بدون حضور بازدیدکننده عمومی برگزار می شود، اما ورود به نمایشگاه گردشگری که همزمان با نمایشگاه تله کام در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است، محدودیت یا ممنوعیتی برای ورود عموم مردم ندارد.
در محوطه باز نمایشگاه تعدادی سیاه چادر نصب شده و غرفه های فروش غذا هم برپا است و گروه های موسیقی و نوازندگان محلی هم در طول برگزاری نمایشگاه حضور دارند.


در نمایشگاه سال جاری استان قم حضور ندارد و استان خوزستان به علت وضعیت حاد کرونا از حضور در نمایشگاه منع شده است اما منطقه آزاد اروند از استان خوزستان در نمایشگاه حضور دارد.
خیلی از غرفه داران استانی امید دارند این نمایشگاه، نوروز متفاوتی را رقم بزند و بخشی از خسارات یک سال قبل آنها را جبران کند. هرچند ستاد ملی کرونا هنوز تصمیم قطعی برای سفرهای نوروزی را اعلام نکرده است. البته که معاون گردشگری و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در افتتاحیه همین نمایشگاه اعلام نمودند مجوز سفرهای نوروزی را به صورت محدود مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی گرفته اند و این نمایشگاه را آغازی برای گردشگری بعد از یک سال رکود دانستند.
نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی از امروز (۵ اسفند) در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده و تا جمعه ( هشتم اسفندماه) برپا است. ساعت بازدید نمایشگاه از ۹ بامداد تا ۵ عصر است.

1399/12/06
13:51:01
0.0 / 5
779
تگهای خبر: آنلاین , سفر , شركت , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد