مالك عمارت جنانی همدان:

مرمت كامل عمارت جنانی ۶ تا ۷ میلیارد هزینه نیاز دارد

مرمت كامل عمارت جنانی ۶ تا ۷ میلیارد هزینه نیاز دارد

به گزارش سفرگو همدان مالک عمارت «جنانی» همدان اظهار داشت: تکمیل مرمت عمارت جنانی مشمول هزینه سنگینی است و از جانب میراث فرهنگی درخواست وام کرده ایم و هر زمان با وام موافقت شود عملیات مرمت را شروع می نماییم.


علی جواهری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: تا جایی که امکان داشت خط ریزش بنا بر طبق نقشه پیمانکار میراث فرهنگی مهار شده است اما تا استواری بخشی کامل انجام نگیرد نمی توان تضمین صددرصد برای عدم ریزش داد.
وی اشاره کرد: دیوار بنا که از دو ضلع لطمه دیده و ریزش کرده بود بطور کامل مرمت شده و داخل بنا نیز مرمت اضطراری و بستن داربست انجام شد، اما استواری بخشی و مرمت کلی مشمول هزینه است که بعد از دریافت وام صورت خواهد گرفت.
جواهری افزود: طبق نظر پیمانکار میراث فرهنگی مرمت کامل بنا بین ۶ تا ۷ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که شاید میراث فرهنگی رقمی حدود ۱۵۰ میلیون از این مبلغ را تقبل می کند، بدین سبب کل هزینه توسط مالک تامین می شود.
مالک عمارت جنانی با اعلان اینکه برای دریافت وام معرفی نامه میراث فرهنگی به بانک ارائه شده است، اشاره کرد: تا حالا به این درخواست ترتیب عمل داده نشده و با وجود گذشت چند ماه و پیگیری ها همچنان منتظر دریافت وام هستیم.

به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، عمارت «جنانی» یا مسافرخانه آبادان بنایی تاریخی با قدمتی بیش از ۸۰ سال است که آنرا متعلق به اواخر دوران قاجار و اوایل پهلوی می دانند. این بنا که سالیان سال در وضعیتی نگران کننده به سر می برد در خیابان شهدای همدان واقع شده و بعد از کِش و قوس های فراوان مقرر است بعد از انجام عملیات مرمت، به هتل سنتی تبدیل گردد.

منبع:

1399/12/13
14:06:49
0.0 / 5
925
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد