مذاكره ایران و اسلواكی درباره گردشگری

مذاكره ایران و اسلواكی درباره گردشگری

نشست توسعه همکاریهای گردشگری ایران و اسلواکی با هدف ارتقای مبادلات گردشگری بخصوص در دوران پساکرونا برگزار گردید.


به گزارش سفرگو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، در ابتدای این نشست رادوز دولا ـ مدیرکل گردشگری اسلواکی ـ گزارشی درباره وضعیت گردشگری این کشور در دوران کرونا عرضه کرد و سپس محمد قاسمی ـ مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ با عرضه گزارشی به برنامه های ایران برای رونق بخشی به کسب و کارهای گردشگری در دوران پساکرونا از راه تمرکز بر تداوم روابط گردشگری با بازارهای قبلی و ورود به بازارهای جدید بین المللی همچون اسلواکی اشاره نمود.
او ضمن اشاره به ظرفیت ها و خصوصیت های منحصر به فرد گردشگری ایران بعنوان مقصدی متفاوت برای گردشگران اسلواک، بر لزوم ارتقای سطح تعاملات بخش خصوصی دو کشور به منظور توسعه متوازن تبادلات دوجانبه گردشگری تصریح کرد.
قاسمی با تکیه بر برخورداری هر دو کشور از ظرفیت­ های غارنوردی، آب درمانی، اسکی و پارک­ های ملی و طبیعی، تبادل اطلاعات و تجربیات موفق در این زمینه­ ها میان طرفین را بخصوص از راه برگزاری کارگاه­ های آموزشی پیشنهاد کرد.
در ادامه نمایندگان جامعه تور اپراتورها و آژانس های مسافرتی اسلواکی (SACKA) و جامعه تورگردانان ایران (ITOA) هم بعنوان بخش خصوصی گردشگری دو کشور با برشمردن انواع محصولات گردشگری قابل عرضه به شهروندان دو کشور، آمادگی خویش را برای آغاز روابط گردشگری دوجانبه در روزهای پساکرونا اعلام نمودند.
همینطور مقرر شد برگزاری تورهای آشناسازی متقابل برای اهالی رسانه و تور اپراتورهای دو کشور و تبادل اطلاعات و بسته های سفر توراپراتورها از راه بخش خصوصی و تدوین سند تفاهمنامه همکاریهای گردشگری دو کشور از جانب بخش دولتی طرفین مورد پیگیری قرار گیرد.
منبع:

1399/12/22
13:14:44
0.0 / 5
963
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد