شرایط بازدید از كاخ نیاوران در روزهای نوروز

شرایط بازدید از كاخ نیاوران در روزهای نوروز

به گزارش سفرگو مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از نوبت دهی زمان بازدید از موزه های این مجموعه در روزهای نوروز ۱۴۰۰ با رعایت پروتکلهای بهداشتی اطلاع داد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، با عنایت به فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تهران در روزهای نوروز ۱۴۰۰ به دنبال بخشنامه صادره از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و همینطور ضوابط کاری ابلاغ گردیده از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بازدید از موزه های مجموعه نیاوران با در نظر گرفتن پروتکلهای بهداشتی از ساعت ۹ تا ۱۹ در سه نوبت با سقف پذیرش محدود، طبقه بندی شده است.
امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به بحران ویروس کرونا محدودیت هایی در بازدیدها اعمال شده و به منظور حفاظت پیشگیرانه در سلامت کارکنان، بازدیدکنندگان و صیانت از آثار موزه ای و همینطور رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این مجموعه و جلوگیری از ازدحام گردشگران، با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش محدود، در روزهای نوروز ۱۴۰۰ میزبان علاقه مندان خواهیم بود.
شرایط استفاده از بلیت خریداری شده
او اضافه کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با اتکا به کارشناسی انجام شده از اول تا دوازدهم فروردین ماه از ساعت ۹ بامداد تا ۱۹ در سه نوبت مختلف با ظرفیت پذیرش روزانه ۱۵۰۰ نفر پذیرای گردشگران است و فروش بلیت ورودی تا ساعت ۱۷: ۳۰ صورت خواهد گرفت. ازاین رو با اجرای طرح نوبت دهی فروش بلیت در این مجموعه، به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بازدیدکنندگان می بایست به ساعت درج شده بر روی بلیت توجه نموده و در هنگام بازدید، زمان خویش را مدیریت نمایند، چونکه بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفا در همان نوبت دارای اعتبار است.

مدیر مجموعه نیاوران افزود: با توجه به این که علاوه بر امکان خرید بلیت الکترونیکی از راه گیشه های فروش در مبادی ورودی مجموعه نیاوران، امکان خرید بلیت به صورت اینترنتی هم فراهم است، گردشگران می توانند به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مبادی ورودی و به حداقل رساندن تماسهای فیزیکی، با اطلاع از زمان بندی فروش بلیت موزه های این مجموعه، نسبت به خرید اینترنتی از راه درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه اقدام نمایند.
امیر رضا شریف نیا مدیر این مجموعه با اشاره به اینکه انتظار می رود در روزهای نوروز مخاطبان و علاقه مندان موزه ای با مسئولیت اجتماعی بیشتری به بازدید از موزه ها بیایند و در پاسداری از میراث فرهنگی و پیشگیری از گسترش این بیماری همگام باشند، اظهار داشت: گردشگران حتما می بایست قبل از رجوع حضوری به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، پروتکلهای بهداشتی و ضوابط بازدید درج شده در وب سایت این مجموعه و همینطور صفحه رسمی اینستاگرام را دقیق مطالعه کرده و موارد آنرا حین بازدید رعایت نمایند.
تشریح پروتکل ویژه بازدید
همچنین مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در تاریخ های ۳۰ اسفند ۹۹ و سیزدهم فروردین ۱۴۰۰ تعطیل بوده و امکان پذیرش گردشگران را ندارد. پروتکل ویژه بازدید از این مجموعه برای مدت زمان بحران بیماری کرونا تدوین شده توسط کمیته مدیریت بحران و حفاظت پیشگیرانه معاونت میراث فرهنگی به این شرح است:
- در صورت رجوع حضوری بلیت خویش را به صورت الکترونیکی و با کارت بانکی تهیه فرمائید. علاوه بر این امکان تهیه بلیت به صورت اینترنتی از راه درگاه فروش بلیت به آدرس bilit.tafrihati.com و نرم افزار پرداخت الکترونیک تاپ در تلفن همراه هم فراهم است.
- به منظور کنترل ظرفیت ورودی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بلیت خریداری شده در هر نوبت صرفا در همان نوبت دارای اعتبار است. (عدم حضور بموقع به منزله انصراف از بازدید است و امکان بازدید در نوبت های بعدی به هیچ عنوان مقدور نیست)
- زمان بازدید و ضوابط را در شبکه های الکترونیکی موزه از پیش مطالعه کنید.
- بروشورهای کاغذی به سبب ممانعت از انتقال آلودگی جمع آوری شده است. اطلاعات را از سایت و سایر فضاهای مجازی مجموعه مطالعه کنید.
- استفاده از ماسک در تمام مدت حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران الزامی است.
- فاصله گذاری بهداشتی (حداقل دو متر مربع) را در طول بازدید، با بازدیدکنندگان و کارکنان موزه رعایت کنید.
- بازدید گروهی به همراه تور به سبب کم شده فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدکنندگان ممنوع می باشد.
- راهنمایان موزه با حفظ فاصله گذاری بهداشتی تنها پاسخگوی سوالات محدودی می باشند و امکان توضیحات کامل در مورد موزه و آثار میسر نمی باشد.
- حتی المقدور از به همراه آوردن کودکان زیر ۷ سال خودداری فرمائید. در صورت همراه بودن کودکان در بازدید، از ماسک استفاده نموده و مانع از تماس سطوح، نشستن و لمس آثار توسط کودکانتان شوید و از خارج شدن آنها از مسیر بازدید و خوردن و آشامیدن در طول بازدید ممانعت به عمل آورید.
- با کارکنان جهت بررسی دمای بدنتان در بخش های ورودی موزه، همکاری لازم را داشته باشید.
- در صورت مشاهده علایم بالینی این بیماری در شما، برای حفظ سلامت کارکنان موزه و سایر بازدیدکنندگان از ورود شما به موزه ممانعت خواهد شد.
- از آوردن نوشیدنی و خوراکی به داخل موزه جداً خودداری فرمائید.
- از مواد ضدعفونی کننده شخصی در فضای موزه به سبب تاثیر احتمالی تخریبی بخار و گازهای متصاعد شده بر آثار، خودداری نمائید.
- در راه تعیین شده حرکت کنید.
- به فاصله تعیین شده از آثار توجه کرده و آنرا رعایت کنید.
- فیلمبرداری و عکسبرداری غیرحرفه ای صرفا در محوطه باز مجموعه مجاز بوده و در داخل موزه ها به سبب کم شدن فاصله اجتماعی تعیین شده با سایر بازدیدکنندگان هرگونه تصویربرداری ممنوع می باشد. (هرگونه فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه ای با تجهیزات جانبی بدون دریافت مجوزهای لازم ممنوع است)
- در طول مسیر بازدید، سطوح دیوار، درب ها، نرده ها، حفاظ های شیشه ای و غیر شیشه ای، تابلوهای معرفی و زیرنویس ها و … را به منظور عدم انتقال آلودگی لمس نفرمایید.
- تزئینات وابسته به معماری و آثار را لمس نکنید.
- از نشستن در راه بازدید خودداری کنید.
- در هنگام بازدید در صورت توقف برای مکالمه، روبروی هم قرار نگیرید بلکه کنار هم با حفظ فاصله گذاری بایستید.
- در هنگام استفاده از سرویسهای بهداشتی موزه، موارد بهداشتی را رعایت فرمائید.
- در هنگام بازدید در صورت مشاهده عدم رعایت ضوابط توسط سایرین، موارد را به مراقبان موزه اطلاع دهید.
- در صورت عدم رعایت این ضوابط بهداشتی، از ورود یا ادامه بازدید شما ممانعت خواهد شد.


منبع:

1400/01/02
13:40:19
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: اینترنت , تاریخی , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد