گزارش سفرگو؛

اختلافات دو وزارتخانه برای لغو یا ادامه سفرهای نوروزی

اختلافات دو وزارتخانه برای لغو یا ادامه سفرهای نوروزی

دو وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت برای ادامه یا لغو سفرهای نوروزی زورآزمایی می کنند. سخنگوی ستاد کرونا ادامه سفرها را سبب شیوع ویروس کرونا می داند و معاونت گردشگری بر ادامه سفر اصرار دارد.به گزارش سفرگو به نقل از مهر، درحال حاضر شهرهای قرمز در مقایسه با ۲۵ اسفند که ۹ شهر قرمز وجود داشت، به ۲۳ شهر با وضعیت قرمز رسیده است. شهرهای نارنجی از ۳۱ به ۴۴، شهرهای زرد از ۲۹۵ به ۲۸۷ و شهرهای آبی از ۱۱۳ به ۹۴ رسیده است و این نشان داده است گردش ویروس در حال اتفاق است.
برخی از مسافرانی که به شهرهای زرد سفر کره اند با تغییر وضعیت و بی توجهی به هشدار پلیس برای خروج از آن شهرها، جریمه شدند. برخی دیگر بر این باور هستند که تا اختتام تعطیلات وضعیت شهرها به حالت بهتری برگردد ازاین رو مدت زمان سفر خودرا افزایش داده اند. با عنایت به این شرایط وزارت گردشگری درصدد است تا سفرها همچنان ادامه یابد.
ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفته است: ابتدای سال قرار شد تا انتهای ایام نوروز ۱۴۰۰ به تعداد شهرهای قرمز و نارنجی اضافه نشود. ما دغدغه های وزارت بهداشت را درک می نماییم و همکاری لازم را با آنها داریم. مقرر بود دستورالعمل ها و پیشنهادات در جلسات ستاد ملی کرونا تصویب شود اما اخیراً شاهد برخی تغییرات در تصمیمات وزارت بهداشت هستیم ولی این دستورالعمل بی برنامگی و سردرگمی برای مردم به وجود آورده است.
محمدکاظم خلدی نسب دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز در ویدئوکنفرانسی با مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها و دبیران ستاد اجرائی خدمات سفر اظهار داشت: در صدد هستیم رنگ شهرها بر طبق مصوبه و دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور و ستاد ملی مدیریت کرونا تغییر نیابد بلکه مقرر شده با کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا هماهنگی لازم صورت گیرد.
در عین حال، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اخیرا گفته است: با انجام سفرها شیوع بیماری در مسافرت افزوده می شود متأسفانه این پیشبینی درحال تحقق است و در بیشتر استان ها روند افزایشی داریم و اگر تدبیر نشود و جلوی سفرها گرفته نشود ما به مشکل برمیخوریم. حالا میزان رعایت شیوه نامه ها به حدود ۵۶ درصد رسیده و این یک زنگ خطر است،
وی افزود: کسانی که سفر رفته اند سفر را کوتاه کنند و زودتر برگردند. افرادی که در هتل ها اسکان دارند، بدانند سالن ها و رستوران های هتل از محل های انتشار کرونا است. از رفتن در سالن های غذا خوری پرهیز کنند. پژوهش هایی صورت گرفته که این مکان ها می تواند موجب افزایش بیماری شود.
این سیاست دوگانه نشان داده است که وزارت گردشگری در پی به جریان افتادن اقتصاد گردشگری و وزارت بهداشت نیز نگران انتشار کرونا و افزایش بیماران است. اما هنوز این دولت نتوانسته تعادلی بین این دو برقرار کند تا هم اقتصاد صنعت از بین نرود و هم مردم در سلامت کامل باشند. این وسط مردم هستند که بنا به مجوز ستاد کرونا سفر می روند و در جریان سفر، جریمه می شوند.

1400/01/10
00:29:44
5.0 / 5
830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد