ایجاد طرح روی موكت و روسری با نانو جوهرهای ایرانی

ایجاد طرح روی موكت و روسری با نانو جوهرهای ایرانی

تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای فناور جوهرهای نانویی را ارائه کردند که هم اکنون از این محصول برای ایجاد طرح روی موکت های دو شرکت استفاده می شود و به قول آنها این شرکت در حال مذاکره برای کاربردی شدن این نانو جوهرها در چاپ طرح روی روسری هستند.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا، سید محمد موسوی فرد، عضو هیئت مدیره یکی از شرکتهای فناور از تولید صنعتی جوهر تصعیدی چاپگر جوهرافشان حاوی ذرات نانومتری و کاربردی شدن این محصول در صنعت نساجی داخل کشور اطلاع داد و اظهار داشت: این محصول هم اکنون با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم در ماه تولیدشده و به فروش می رسد، ولی با ماشین آلاتی که خریداری شده و تا دو ماه آینده وارد کارخانه می شود، ظرفیت تولید ما دو برابر خواهد شد.
وی افزود: این جوهر از دو بخش اصلی حلال و ماده رنگ زا تشکیل شده است که حلال آن آب بوده که این مورد سبب شده تا این رنگ زیست سازگار باشد و ماهیت نانویی این محصول هم در بخش مواد رنگ زا است. این نانوجوهر در چاپگرها و پلاترهای بزرگ صنعتی هم قابل استفاده بوده و عملکرد آن بگونه ای است که میتوان این جوهر را روی کاغذ و همینطور به صورت مستقیم روی محصول موردنظر چاپ کرد.
موسوی فرد با اشاره به اینکه نانوجوهر تصعیدی در حوزه های مختلف کاربرد دارد، اظهار نمود: هم اکنون روی صنعت منسوجات متمرکز شده ایم و این نانوجوهرها به دو شرکت تولیدکننده موکت عرضه شده و این دو شرکت از نانوجوهرهای تولیدی این شرکت در تولید موکت استفاده می نمایند. از آنجایی که این نانوجوهرها داخل بافت موکت نفوذ می کنند، طرح های بوجود آمده با این نانوجوهرها دوام بسیار زیادی داشته و تا سالیان طولانی طرح روی موکت باقی می ماند.
به قول وی جوهرهای معمولی روی سطح موکت قرار می گیرند که به مرور از سطح جدا شده و طرح از روی موکت پاک می شود.
این محقق حوزه نانو اظهار نمود: با چند شرکت تولیدکننده دیگر موکت هم در حال مذاکره هستیم تا از این جوهرها در محصولات آنها هم استفاده گردد. همینطور چند شرکت تولید کننده روسری هم به دنبال استفاده از این نانوجوهرها هستند که در فاز مذاکره با آنها قرار داریم و امیدواریم بزودی با این شرکت ها به توافق برسیم.
به نقل از ستاد نانو، عضو هیئت مدیره این شرکت فناور درباره بازار صادراتی این نانوجوهرها اظهار داشت: فعلاً نیاز زیادی در بازار داخل وجود دارد و به دنبال تأمین آن هستیم. به محض افزایش ظرفیت تولید می توانیم وارد بازار صادراتی هم شویم. از آنجایی که کیفیت محصولات ما از نانوجوهرهای چینی بسیار بهتر است و در منطقه هم تولیدکننده ای برای این نانوجوهرها نداریم، بازار منطقه برای این محصول مهیا است و امیدواریم بتوانیم به سرعت وارد این بازارها شویم.
منبع:

1400/01/16
11:17:49
5.0 / 5
760
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد