نوروز سال جاری 1 و چهار دهم میلیون سفر دریایی انجام شد

نوروز سال جاری 1 و چهار دهم میلیون سفر دریایی انجام شد

به گزارش سفرگو مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره جزئیات سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: جمعاً یک میلیون و ۴۰۰ هزار سفر دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شد.به گزارش سفرگو به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس نژاد اظهار نمود: طرح تسهیل گردشگری دریایی در سال ۱۳۹۹ به علت شیوع کرونا متوقف گردید و صرفا ۸۰ هزار سفر دریایی انجام شد، اما در نوروز ۱۴۰۰ انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در استان خوزستان انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع بود و در استان بوشهر هم صرفا شاهد انجام سفر دریایی بودیم و گردشگری دریایی ممنوع گردید.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به اینکه طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی از ۲۵ اسفندماه هر سال تا نیمه فرودین ماه سال بعد مدنظر قرار می گیرد، تصریح کرد: سفر دریایی از یک نقطه آغاز و به نقطه دیگری ختم می شود اما گردشگری دریایی نقطه آغاز و آخر یکی است و شناور به مکان اولیه خود باز می گردد.

عباس نژاد با تکیه بر اینکه جلسات هماهنگی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ از آغاز اسفندماه کلید خورد و از ستاد ملی مقابله با کرونا هم استعلام مربوطه گرفته شد، اظهار داشت: به جز بنادر استان خوزستان که با محدودیت در انجام سفر دریایی و گردشگری دریایی و استان بوشهر که با محدودیت در انجام گردشگری دریایی مواجه بودیم، در سایر بنادر کشور، سفرهای دریایی و گردشگری دریایی انجام شد.

وی افزود: در نوروز ۱۴۰۰، حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر و توریست دریایی داشتیم، ۸۱ هزار شناور تردد دریایی داشتند و ۱۳۳ هزار خودرو هم توسط مسافران تا محل انجام سفر دریایی حمل شده بود.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تکیه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در ارتباط با طرح تسهیل سفرهای دریایی، خاطرنشان کرد: اجبار استفاده از ماسک به منظور مقابله با شیوع کرونا مدنظر قرار گرفت و در پایانه های مسافری هم تب سنجی از مسافران و گردشگران دریایی انجام شد، علاوه بر این در شناورهای تفریحی ظرفیت مجاز پذیرش مسافران کاهش یافته بود و در شناورهای مسافری ظرفیت به حداقل نصف کاهش پیدا کرد.

عباس نژاد ضمن اشاره به انجام تست فوری کرونا در هرمزگان پیش از سفر، اضافه کرد: همینطور ارتباط سیستم فروش بلیط مسافران با بانک اطلاعات تست کرونا از دیگر اقدامات صورت گرفته بود و تنها به مسافرانی که تست منفی داشتند در بخش مسافری دریایی اجازه سوار شدن به شناور داده می شد.

به گفته وی، به ترتیب بنادر استان های هرمزگان، مازندران، گیلان، گلستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان به ترتیب بیشترین میزان انجام سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۰ را به خود اختصاص دادند.


منبع:

1400/01/16
19:52:35
5.0 / 5
963
تگهای خبر: توریست , خودرو , سفر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد