پرداخت 18 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی استان سمنان

پرداخت 18 میلیارد تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی استان سمنان

سفرگو: سمنان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از پرداخت هیجده میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی این استان در یک سال قبل آگاهی داد.


حمیدرضا دوست محمدی پنج شنبه 26 فروردین ماه 1400 با بیان این خبر اظهار داشت: این تسهیلات به 138 هنرمند در رشته های گلیم بافی، حوله بافی، گوهر تراشی، جاجیم، صنایع چوبی و... اعطا شد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان به صدور و تمدید 695 فقره مجوز صنایع دستی در سال قبل اشاره نمود و اضافه کرد: 128 مجوز مشاغل خانگی نیز در طول این مدت صادر شد.
وی از برگزاری دوره های تخصصی ویژه فعالان صنایع دستی در رشته گوهر تراشی آگاهی داد و افزود: دوره های مقدماتی و عمومی صنایع دستی در رشته گلیم بافی و حوله بافی نیز در سال قبل انجام شد.
دوست محمدی افزود: تمدید بیمه تامین اجتماعی شاغلان صنایع دستی، شرکت 2 اثر فاخر در جشنواره فجر در رشته سوزن دوزی سنتی سنگسر و ابریشم بافی، کسب رتبه در مسابقه طراحی رشته های باز زنده سازی هنرمندان در رشته چنگوم سازی و سوزن دوزی از شهرستان مهدی شهر و پیگیری و تحت پوشش قرار دادن هنرمندان تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر همچون کارهای قابل توجه انجام شده در سال قبل و در حوزه صنایع دستی استان است.
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اشاره کرد: بیش از 4 هزار و 500 هنرمند در رشته های مختلف صنایع دستی در استان سمنان فعالیت دارند.
منبع:

1400/01/27
12:44:54
5.0 / 5
906
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد