كشف میدان نبرد گلادیاتورها در تركیه

كشف میدان نبرد گلادیاتورها در تركیه

باستان شناسان در ترکیه بقایای مکانی را کشف کرده اند که معتقدند زمانی میدان نبرد گلادیاتورها بوده است.


به گزارش سفرگو به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، باستان شناسان در ترکیه بقایای یک میدان نبرد رومی را کشف کرده اند که زمانی محل حضور حدود ۲۰هزار تماشاگر برای رقابت های گلادیاتورها و نبرد حیوانات وحشی بوده است.
این میدان نبرد ۱۸۰۰ ساله، در شهر تاریخی «مستوره» واقع در استان آیدین کشف شده است. این مکان که زمانی محل نبردهای خونین بوده است سال ها با خاک و گیاه پنهان شده بود.
بگفته یکی از باستان شناسان بخش اعظمی از این تماشاخانه هنوز زیر زمین مدفون شده و بخشی که قابل مشاهده می باشد نیز تاحدود زیادی با درختان و بوته ها پوشانده شده است.


باستان شناسان این مکان را در تابستان ۲۰۲۰ کشف کردند. بعد از آن که اثراتی از یک بنای سنگی که از زمین خارج شده است مشاهده شد یک تیم دیرینه شناسی کاوش در این مکان را از اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ ادامه دادند و در نهایت با جدا کردن پوشش گیاهی از نابود شدن این بنا محافظت کردند.
با ادامه بررسی ها مشخص شد این بنا به حوالی ۲۰۰ میلادی متعلق می باشد. اگرچه بخش های بالای زمین این بنا در طول سال ها از بین رفته است، اما هنوز بخش هایی از جایگاه تماشاگران، محل نبرد و دیوارهای بیرونی قابل مشاهده می باشد.
کارشناسان معتقدند این مکان گنجایش حدود ۱۵هزار تا ۲۰هزار تماشاگر را داشته که در مقایسه با کولوسئوم مشهور ایتالیا که حدود ۵۰هزار تماشاگر ظرفیت داشته بسیار کوچک تر تولید شده بوده است.1400/02/02
13:34:45
5.0 / 5
669
تگهای خبر: تاریخی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد