گزارش سفرگو؛

كرونای هندی ها در بوشهر

كرونای هندی ها در بوشهر

سفرگو: برمبنای اعلام میراث فرهنگی بوشهر، خدمه هندی پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بوده ولی دانشگاه علوم پزشکی تاکید دارد که تنها مرجع اظهار نظر در مورد کرونا خودشان هستند.


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: چند هفته ای است که کرونای هندی اوج گرفته و برمبنای اعلام متخصصان، این نوع جهش یافته از کرونا دارای سرایت پذیری و شدت بیشتری است و نیاز است که مراقبت ها بیشتر شود. هم زمان با اوج گیری کرونای جهش یافته هندی، نتیجه آزمایش کرونای برخی از اتباع هندی و پاکستانی در بوشهر مثبت اعلام شده و این مساله حساسیت ها را دراین زمینه افزایش داد. در این راستا ادعای مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای تفاوت هایی است.آزمایش های دقیق از اتباع هندیمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هفتم اردیبهشت ماه دراین زمینه اظهار داشته بود: بعد از ورود ۲۰ تبعه کشور هندوستان به استان بوشهر نسبت به انجام تست کرونا از این افراد اقدام شد که نتیجه تست سه نفر مشکوک و پنج نفر نیز مثبت اعلام گردید. وی به حساسیت های موجود بر روی سوش هندی ویروس کرونا اشاره نمود و افزود: بمنظور بررسی دقیق و تعیین سوش، نمونه گیری لازم به تهران ارسال شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه این افراد در قرنطینه هستند، اشاره کرد: قرنطینه این افراد تا زمان اعلام دقیق نتایج ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: هم اکنون دلیلی در خصوص اینکه بیماری این افراد از سوش جدید کرونا باشد در دست نیست. این افراد بوسیله مرز استان های همجوار به بوشهر سفر کرده بودند.قرنطینه ۹ تبعه هندی و پاکستانیدادستان عمومی و انقلاب استان بوشهر نیز هشتم اردیبهشت ماه اظهار داشته بود: با حکم قضائی، ۹ تبعه خارجی مبتلا به کرونا در استان بوشهر قرنطینه شدند. علی حسن پور دادستان بوشهر اشاره کرد: ۹ تبعه هندی و پاکستانی که به استان بوشهر سفر کرده بودند به ویروس کرونا مبتلا هستند و دراین زمینه دستورات قضائی برای جلوگیری از تردد این افراد در اماکن عمومی صادر شد. دادستان بوشهر با اشاره به اینکه این افراد شامل هفت تبعه هندی و دو تبعه پاکستانی هستند اضافه کرد: دستورات قضائی برای جلوگیری از تردد و همین طور قرنطینه این افراد صادر گردیده است. وی ادامه داد: هر چند ابتلای این افراد به کرونا مشخص شده است ولی نوع ویروسی که این افراد مبتلا شده اند مشخص نشده است.خدمه هندی پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بودمعاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر امروز اعلام نمود که ۹ خدمه هندی مستقر در یکی از اقامتگاه های بوشهر پیش از اسکان در استان تست کرونایشان منفی بوده است. در گزارشی که روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر منتشر نموده است، سکینه سالاری اظهار داشت: ۹ نفر از خدمه های هندی و پاکستانی مستقر در استان، در یکی از اقامتگاه های دارای مجوز اسکان دارند که با پیگیری این معاونت و دریافت مستندات قابل ارائه، هیچ کدام از این ۹ نفر از قبل ورود به بوشهر کرونا نداشته و تست آنها منفی بوده است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان بوشهر اضافه کرد: دو نفر از آنها از اتباع پاکستان بودند و یک ماه و نیم قبل در بوشهر اسکان داشته و سه نفر خدمه هندی با پرواز ماهان از کشور هندوستان به دبی و از دبی به تهران پرواز داشته و چهار خدمه هندی دیگر، با اتوبوس از مقصد شیراز به بوشهر آمده بودند که با پیگیری های انجام شده از مقصد حرکت آنان، تمامی مستندات موجود بر منفی بودن تست کرونای آنها پیش از ورود به بوشهر دلالت دارد و درگیری آنان به ویروس کرونا، در این استان بوده است. وی افزود: اقامتگاهی که این خدمه ها در آن اسکان دارند، یکی از مراکز اقامتی خوب ما در دوران کرونا بوده که پروتکلهای بهداشتی را بطور کامل اجرا کرده و در همین جریان هم، با قرنطینه خدمه ها تا ۱۴ روز هیچ پذیرشی نخواهد داشت. سالاری تصریح کرد: ما در آخر تعطیلات نوروز هم اعلام کردیم که تمامی مسافرانی که از واحدهای اقامتی دارای مجوز از این اداره کل بهره برده اند، با رضایت مندی مطلوب استان را ترک کرده و از اجرای دقیق دستورالعمل سفرهای مسئولانه و هوشمند و رعایت شیوه نامه های بهداشتی رضایت کامل داشتند.علوم پزشکی مرجع اظهار نظر در مورد کرونا استرئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر دراین زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به انتشار اخبار نادرست درباب نتایج آزمایشات اتباع هندی در بوشهر، قابل ذکر است که مرجع رسمی اطلاع رسانی درباب بیماری کرونا، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است. سید مجید حسینی افزود: بدیهی است انتشار هرگونه مطلب و یا اظهارنظری درباب بیماری کرونا غیر از ستاد استانی مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فاقد اعتبار است. وی ادامه داد: انتظار می رود مردم شریف استان و اهالی رسانه مطالب، اطلاعیه ها و اخبار کرونائی را بوسیله ستاد مقابله با کرونا در استان و دانشگاه علوم پزشکی دنبال کنند.


منبع:

1400/02/17
17:06:12
5.0 / 5
1220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد