وجود دومین بافت غنی تاریخی استان سمنان در میامی

وجود دومین بافت غنی تاریخی استان سمنان در میامی

به گزارش سفرگو سمنان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: پس از بافت تاریخی سمنان، غنی ترین بافت در ارتباط با شهرستان میامی است و این شهرستان دارای دومین بافت غنی استان است.


حمیدرضا دوست محمدی در نشست هم اندیشی و مراسم تجلیل از فعالان حوزه میراث فرهنگی، میراث بانان و حافظان میراث فرهنگی شهرستان میامی، اظهار نمود: بافت تاریخی میامی، هویت دارد و طبیعت واقع در بافت تاریخی میامی، کم نظیر است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اضافه کرد: بیشترین اعتبار بافت های تاریخی استان به میامی اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی به تنهایی متولی بافت و مرمت نیست، تصریح کرد: جامعه محلی، شهرداری ها و انجمن های مردم نهاد می توانند در این حوزه نقش مؤثری داشته باشند.
دوست محمدی با تاکید بر نقش جامعه محلی بر حفظ و حراست از آثار تاریخی و رشد صنایع دستی و گردشگری و جریان سازی در این حوزه، اظهار داشت: مردم و جامعه محلی می توانند بهترین یاور میراث فرهنگی باشند.
معاون فرماندار میامی هم ضمن اشاره به جاذبه های مختلف طبیعی و تاریخی شهرستان میامی اظهار داشت: «میامی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همانند گنج پنهان است.»
عباس طاهران پور ضمن اشاره به وجود مقبره 2 پیامبر همچون «ارمیای نبی» و «دانیال نبی» در شهرستان میامی، بیان نمود: باید از این ظرفیت ها و قرار داشتن میامی در راه تهران- مشهد بیشترین بهره برداری را کرد.
معاون فرماندار میامی با تاکید بر این که رشد گردشگری زمینه ساز رشد اقتصادی می باشد، اظهار داشت: احیای مسیر راه ابریشم، بهترین راه ارتقای میامی و رشد گردشگری در این شهرستان است.
در این مراسم که با حضور شهردار میامی، دهیار فرومد، خبرنگاران فعال، انجمن های مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی و... برگزار شد، از برترین همیاران میراث فرهنگی میامی تجلیل شد.
منبع:

1400/03/06
12:14:03
5.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سفرگو SafarGoo

سفر سفرگو

گردشگری و توریسم

safargoo.ir - تمامی حقوق سایت سفرگو متعلق به آن و محفوظ می باشد